Ëndrra e fundit e CR7

Futbollisti portugez, Cristiano Ronaldo ka thënë se nëse nga ky kampionat do të shpallet kampion i botës do të pensionohet

Crisitiano Ronaldo, futbollist

Në “Teatrin e Ëndrrave” gjërat nuk kanë shkuar mirë për të së fundmi. Por, ai nuk ndalon së ëndërruari.

Cristiano Ronaldo ka paketuar valixhet dhe është nisur për në Katar me sytë ka trofeu i madh. 37 vjeçari, në një intervistë të publikuar ditë më parë tha se do të pensionohej nga futbolli menjëherë nëse shpallet kampion i botës.

Numri 7 i portugezëve gjendet para një presioni të madh mediatik dhe oreksi për të fituar i është shtuar edhe më shumë.

Ai dëshiron t’i tregojë botës se ende është në nivelet më të larta, se ende është “makineri e golave”.

Cilat janë statistikat e Ronaldos në Kampionatet Botërore në total?

2006: gjashtë paraqitje, një gol, asnjë asistim.

2010: katër paraqitje, një gol dhe një asistim.

2014: tri paraqitje, një gol dhe një asistim.

2018: katër paraqitje, katër gola.

Portugalia gjendet në Grupin H, ku bën pjesë edhe Uruguai, Korea e Jugut dhe Gana dhe konsiderohet si favorite për të kryesuar në tabelë.

Analizat

Pse ndeshja Zvicër- Serbi ka të bëjë në të vërtet...

Serbia dhe Zvicra u përballen në raundin e fundit të ndeshjeve të grupeve në Kupën e Botës 2022 në atë që është bërë një...

Cilat skuadra janë kualifikuar në fazën eliminatore të Kupës së...

Kampionati Botëror për Kupën e Botës në Katar ka filluar më datën 20 Nëntor, dhe deri  të premten e 2 Dhjetorit janë zhvilluar afro...

A e kaloi topi vijën? Nata dramatike e ndeshjes Spanjë...

Goli i diskutueshëm i Japonisë kundër Spanjës që vulosi përparimin e tyre në 16-shen e Kupës së Botës, dhe e bëri Gjermaninë të rrëzohej,...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika