Foshnja e famshme që kërcen në internet nga viti 1996 ka marrë pamje të re

Nëse keni lindur para vitit 1990, mund të mbani mend grafikun 3D të një foshnjeje pothuajse të zhveshur që kërceu, u bë një nga fenomenet më të hershme virale të internetit. "Dancing Baby" i çuditshëm tani duket të jetë më realist se origjinali, me tone ngjyrash të rritura dhe një cilësi më të qartë imazhi. Artisti Yuuki Morita, i cili bën krijesa dixhitale shqetësuese, zgjodhi një fëmijë me shumë koka që "përfaqëson të qarën e tij dhe të jetuarit në kaosin e kohëve moderne”. Origjinali i sapo realizuar, nga Yuuki Morita, Yonk dhe Kid Eight. FOTO BBC

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika