Katari mposhtet nga Ekuadori

Lojtarët e ekipit të Ekuadorit

Katari e ka nisur Kampionatin Botëror me humbje.

Ani pse ishin vendës, në fushën e gjelbër u mposhtën nga Ekuadori me rezultat të pastër 0-2.

Mysafirët filluan sulmet nga fillimi dhe arritën të shënojnë qysh në minutën e tretë me anë të Enner Valencia, por goli u anualua pas rishikimit me VAR.

Se Valencia ishte në formë të lartë e tregoi në minutën e 16-të kur shënoi për 0-1 nga pika e bardhë.

I njëjti futbollist realizoi përsëri në minutën e 31-të dhe festa shpërtheu në taborin e mysafirëve.

Në anën tjetër, përkundër përpjekjeve, Katari nuk arriti ta shënojë as golin e nderit.

Kjo ishte ndeshja e parë në kuadër të këtij botërori, teksa nesër do të ketë tri të tilla.

Nesër me fillim nga ora 14:00, Anglia përballet me Iranin, pastaj në ora 17:00 Senegali takohet me Holandën, ndërsa USA dhe Uellsi luajnë në ora 20:00.

Analizat

Ramos duke zëvendësuar Ronaldon “bëri diferencën për Portugalinë”

Ishte një arritje që i bëri ata të përpiqeshin për librat e rekordeve. Njeriu i parë që shënoi një hat-trick në fillimin e tij...

Trajneri i Portugalisë thotë se roli i Ronaldos ‘do të...

Roli i sulmuesit portugez, Cristiano Ronaldo, për pjesën e mbetur të Kupës së Botës është diçka që duhet të "përcaktohet", kshtu është shprehur trajneri...

Pse ndeshja Zvicër- Serbi ka të bëjë në të vërtet...

Serbia dhe Zvicra u përballen në raundin e fundit të ndeshjeve të grupeve në Kupën e Botës 2022 në atë që është bërë një...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika