Osmani nga Pallati Blenheim me fjalë të mëdha për ShBA-të e Mbretërinë Bashkuar

Pas pritjes nga kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Keir Starmer, në Pallatin Blenheim, presidentja e Kosovës, Vjosa...

Osmani pritet nga kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar

Presidentja Vjosa Osmani është pritur nga kryeministri i Mbretërisë së Bashkuara, Keir Starmer, në kuadër të samitit...

J.D. Vance, kandidati për nënpresident, mban fjalimin në Kuvendin Kombëtar të Republikanëve

Kandidati i republikanëve për nënpresident, senatori J.D. Vance, në fjalimin e tij në Kuvendin Kombëtar të Partisë...

Biden rezulton pozitiv me COVID-19

Presidenti amerikan, Joe Biden, është infektuar me koronavirus dhe ka simptoma të lehta, ka njoftuar Shtëpia e...

NATO-ja emëron përfaqësuesin e saj në Ukrainë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, njoftoi se Patrick Turner është emëruar për të udhëhequr Përfaqësimin...

Hezbollahu kërcënon me sulme të reja nëse Izraeli shënjestron civilët në Liban

Grupi militant libanez, Hezbollah, do të godasë caqe të reja izraelite nëse Izraeli vazhdon të shënjestrojë civilët...

Nis hetimi për Shërbimin Sekret lidhur me sulmin ndaj ish-presidentit Trump

Inspektori i Përgjithshëm i Departamentit të Sigurisë Kombëtare bëri të ditur të mërkurën se ka hapur një...

Lufta në Ukrainë, mbi 40 mijë persona të zhdukur

Ukraina liston 42 mijë qytetarë në regjistrin e saj të unifikuar për personat e zhdukur në rrethana...

Mbi 60 palestinezë të vrarë nga sulmet e Izraelit në Gazë

Sulmet ajrore izraelite vranë më shumë se 60 palestinezë në Gazën jugore dhe qendrore gjatë ditë së...

SHBA-ja raportohet se u informua për një komplot iranian për vrasjen e Trumpit

Autoritetet amerikane u informuan nga një person civil mbi një komplot nga Irani për vrasjen e Donald...

Demokratët i bëjnë thirrje senatorit Robert Menendez të japë dorëheqjen

Demokratët tashmë kanë filluar të bëjnë thirrje që Robert Menendez të largohet pas dënimit të tij të...

Konstituohet PE-ja, Metsola rizgjidhet kryetare

Përbërja e re e Parlamentit Evropian u konstituua të martën. Ajo doli nga zgjedhjet që u mbajtën në...