Rexhaj: Serbët po i blejnë pronat e shqiptarëve në Kosovë, po ua falin kishave ortodokse serbe

Deputeti i VV-së, Arbër Rexhaj, ka thënë se ka shqetësime reale se qytetarët serbë të Kosovës po...

VV-ja thotë se shumë shpejt do të hapet Ura e Ibrit, por nuk jep datë

Hapja e urës kryesore mbi lumin Ibër, do të hapet për qarkullim shumë shpejt. Kështu kanë thënë dy...

Vrasja në Loznicë, Kurti qytetarëve: Ndiqni njoftimet e autoriteteve tona

Kryeministri Albin Kurti u ka bërë thirrje qytetarëve që t’i ndjekin udhëzimet zyrtare nga autoritetet e Kosovës,...

Kamberi: Kur ka suksese meritat po i marrin ministrat, kur ka arratisje s’marrin përgjegjësi

Njohësi i çështjeve politike, Belgzim Kamberi, ka thënë se pushteti vazhdimisht krenohet se në Kosovë ka ligj...

Artan Hajrizi: Para dy dite, Fatoni erdhi në Gjermani, u grinda me të, i thashë do ta thërras policinë

Artan Hajrizi, në "Debat Plus", ka thënë se vëllai i tij Faton Hajrizi, para dy dite kishte...

Osmani: Serbia dhe Rusia do të vazhdojnë të tentojnë ta destabilizojnë Kosovën dhe rajonin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, përsëriti akuzat se Serbia dhe Rusia po vazhdojnë të tentojnë që të...

Deputeti i VV-së: Faton Hajrizi është kriminel – Kosova i ka lajmëruar shtetet fqinje për ikjen e tij

Arbër Rexhaj, deputet i VV-së, ka thënë se i dyshuari për vrasjen e një polici serb në...

Dugolli për rastin e Faton Hajrizit: Serbia është “oazë mbijetese” për ata që ikin nga drejtësia

Deputeti i LVV-së, Enver Dugolli, ka thënë se i arratisuri Faton Hajrizi, i cili po dyshohet për...

Komentet mbi planin e sekuencimit, Kurti flet edhe për  hapjen e Urës së Ibrit

Qeveria e Republikës së Kosovës kishin thënë që do t’i dorëzojë komentet e saj me shkrim mbi...

Familja Ibishi e teta që merr pronën e uzurpuar në veri të Kosovës

Që nga vitet e 90-ta thotë se nuk iu lejua të hyjë në pronën e tij. Në afërsi...

Haradinaj thotë se Kosova pësoi regres në sektorin e infrastrukturës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se në Kosovë ka regres të...

Apeli kthen në rigjykim rastin e vrasjes së 18-vjeçarit në Podujevë

Gjykata e Apelit ka kthyer për rigjykim çështjen e vrasjes së 18-vjeçarit L.F. në Podujevë. Ky vendim...