Gashi: Secila arratisje lidhet me veprime politike apo të institucioneve të drejtësisë

Kreshnik Gashi nga BIRN, i ftuar në “Debat Plus” për arratisjet e fundit të personave nga burgjet...

Osmani drejtuar ekipit olimpik: Garoni me nder e luftoni për Kosovën

Lojërat Olimpike “Paris 2024” do të fillojnë me 26 korrik dhe do të zgjasin deri më 11...

Hovenier: Nuk është e mençur të ketë projektligje në mospërputhje me legjislacionin e BE-së

Temperaturat e larta nuk e ndalën ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ta vizitojë Komunën e Gjakovës. Atje,...

Ramadani: S’qëndron që duam ta kapim KPM-në e as anëtarët

Me 59 vota për, dy abstenime e asnjë kundër, të enjten deputetët e Kuvendit të Kosovës e...

Hovenier: ShBA-ja e shqetësuar me disa zgjedhje politike që bëri Qeveria Kurti

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, i pyetur për marrëdhëniet me Qeverinë Kurti, ka thënë se ShBA-ja...

Nga “veteran i rrejshëm” te “sanksionet” e ShBA-së, Haradinaj i rendit “arritjet historike” të Kurtit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka lëshuar kritika të ashpra ndaj kryeministrit...

LDK-ja e AAK-ja nisin bashkëqeverisjen në Prishtinë

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) tashmë kanë nisur një koalicion...

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një...

Kurti: Edhe një dritare garantuese kreditore për mërgimtarët që duan të kthehen e të investojnë në vendlindje

Përpos mbulimit të shpenzimeve të policës së sigurimit për automjete, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka njoftuar...

Autoritetet amerikane po tentojnë të zbulojnë motivin për atentatin ndaj Trumpit

Byroja Federale amerikane e Hetimit (FBI) ka identifikuar Thomas Matthew Crooks, 20 vjeç, nga Bethel Park i...

FBI identifikon të dyshuarin për atenatin kundër Trumpit

Byroja Federale amerikane e Hetimit (FBI) ka identifikuar Thomas Matthew Crooks, 20 vjeç, nga Bethel Park i...

Trump jashtë rrezikut pas të shtënave në tubim – vritet sulmuesi i dyshuar dhe një pjesëmarrës

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, është jashtë rrezikut, pas disa të shtënave me...