Koka e statujës së Putinit e paketuar në një kuti pasi u hoq nga Muzeu Grévin në Paris

Muzeu i Parisit Grévin ka hequr figurën prej dylli të presidentit rus Vladimir Putin në shenjë proteste kundër pushtimit të tij në Ukrainë dhe pasi ajo u dëmtua nga vizitorët. Statuja, e cila u krijua në vitin 2000, u zhvendos në një magazinë deri në njoftimin e mëtejshëm dhe muzeu po konsideron ta zëvendësojë atë me një statujë të presidentit të Ukrainës. Foto USnews

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika