Mbretëresha Elizabeth duke udhëtuar në metronë Sunderland-Newcastle

Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth II, gjatë turneut të saj të Jubileut të Artë, hapi linjën 100 milion dollarëshe më 31 mars të vitit 2002, ku ka bërë personalisht një udhëtim me lidhjen e re Sunderland në Newcastle Metro, duke e hapur zyrtarisht atë. Mbretëreshën atë ditë mund ta shihnin edhe nxënësit gjatë kalimit. Foto BBC

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika