Mick Schumacher: Mbiemri im nuk do të thotë më shumë presion

Mick Schumacher ka deklaruar se mbiemri i tij nuk do të thotë më shumë presion dhe negativitet, por se ai do t'i shohë vetëm përfitimet nga mbiemri i tij

Mick Schumacher

I biri i Michael Schumacher, Mick Schumacher ka qenë gjithmonë një nga garuesit më të famshëm në rritje dhe ky popullaritet shkoi në nivelin tjetër kur ai u regjistrua për të garuar për ‘Haas’ në Formula 1.

Pas një sezoni të parë shumë të vështirë me ekipin, kur ata nuk ishin aspak konkurrues, paketa Haas është shumë më e mirë në 2022 dhe Mick Schumacher ka 12 pikë.

Ai ka filluar të tregojë veten dhe është pyetur se si është të ndjekësh gjurmët e babait të tij shtatë herë kampion botëror.

“Mbiemri im nuk do të thotë më shumë presion”, ka thënë Mick Schumacher.

Ai ka thënë se te mbiemri i tij i sheh vetëm përfitimet dhe jo anët negative.

Ndërsa, edhe një tjetër nga familja Schumacher është duke tentuar që të arrijë në Formula 1, ai është David Schumacher nipi i Michael Schumacher, shkruan Marca.

Ai në fillim të këtij viti vendosi t’i kushtojë vëmendjen DTM-së, duke e lënë anash F1.

“Qëllimi im mbetet të jem në F1 një ditë”, ka thënë Schumacheri më i ri.

“Pyetja e vetme është se si të arrijmë atje”, ka shtuar ai.

Mick Schumacher pësoi një numër përplasjesh zhgënjyese përpara se të shënonte pikët e tij të para në F1 në Çmimin e Madh të Britanisë.

Para se të bënte përfomancën e tij mbresëlënëse në Silverstone, gjermani pësoi përplasje në Arabinë Saudite dhe në Monako që padyshim i kushtoi Haas-it miliona për t’u riparuar.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika