Njerëzit e pastrehë flenë nën hijen e një ure në një ditë të nxehtë në Indi

Një valë e fortë të nxehti ka përfshirë veriun e Indisë me temperatura që ka arritur rekord. Njerëzit pastrehë flenë nën hijen e një ure në një ditë të nxehtë në Nju Delhi. Kryeqyteti indian dhe zonat përreth po përballen me kushte ekstreme të të nxehtit. Foto AP 21 maj 2022

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika