Njoftohuni me futbollistin më të ri që do të luaj në Katar

17-vjeçari, Youssoufa Moukoko është futbollisti më i ri i cili do të luajë në Kampionatin Botëror. Moukoko në këtë kompeticion do të jetë pjesë e kombëtares së Gjermanisë

Youssoufa Moukoko, futbollist

Në Bundesliga po shkëlqen me fanellën e Borussia Dortmund.

Të njëjtën dëshiron ta bëjë edhe në Katar, në Kampionatin Botëror.

Youssoufa Moukoko është futbollisti më i ri që do luaj në këtë kompeticion.

Moukoko është vetëm 17-të vjeçar dhe është ftuar nga kombëtarja gjermane.

Ai është i lindur me 20 nëntor të vitit 2004, por në fushën e gjelbër duket si lojtar me shumë eksperiencë.

Në 14-të ndeshje të zhvilluara në elitën e futbollit gjerman në këtë sezon ai ka shënuar gjashtë gola, teksa është autor i tre asistimeve.

Së bashku me Jamal Musiala po konsiderohen si e ardhmja e ish-kampionëve të botës.

Youssoufa ka kontratë me Dortmundin deri në verën e vitit 2023, teksa në “Transfermarkt” vlerësohet 30 milionë euro.

Analizat

Pse ndeshja Zvicër- Serbi ka të bëjë në të vërtet...

Serbia dhe Zvicra u përballen në raundin e fundit të ndeshjeve të grupeve në Kupën e Botës 2022 në atë që është bërë një...

Cilat skuadra janë kualifikuar në fazën eliminatore të Kupës së...

Kampionati Botëror për Kupën e Botës në Katar ka filluar më datën 20 Nëntor, dhe deri  të premten e 2 Dhjetorit janë zhvilluar afro...

A e kaloi topi vijën? Nata dramatike e ndeshjes Spanjë...

Goli i diskutueshëm i Japonisë kundër Spanjës që vulosi përparimin e tyre në 16-shen e Kupës së Botës, dhe e bëri Gjermaninë të rrëzohej,...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika