Pak para fillimit të Kupës së Botës: Ronaldo dhe Messi pozojnë përballë njëri tjetrit

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi kanë pozuar në një foto se bashku pak para fillimit të Kupës së Botës Katar 2022

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi

Superyjet e futbollit Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi të shtunën kanë postuar së bashku një postim në llogaritë e tyre ne rrjetet sociale.

“Fitorja është një gjendje shpirtërore”, lexohet në postimet e të dyve.

Kjo foto vije disa orë para fillimi të Kupës së Botës Katar 2022. Ku Argjentina e luan ndeshjen e parë të Kupës së Botës kundër Arabisë Saudite më 22 nëntor, kurse Portugalia do të përballet me Ganën më 24 nëntor.

Ekziston një shans për një ndeshje të Portugalisë kundër Argjentinës në Kupën e Botës 2022, ku Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi do të mbyllin brirët kundër njëri-tjetrit.

Skena e Kupës së Botës është vendosur për ndoshta një shkëmbim zjarri final midis dy futbollistëve më të mëdhenj të gjeneratës – dhe për shumë, dy më të mëdhenjtë e të gjitha kohërave.

urneu i sivjetshëm në Katar i jep Messit dhe Ronaldos një shans të fundit për të fituar trofeun e fundit. Edhe për shkak të fuqive të tyre të jashtëzakonshme të qëndrueshmërisë, nuk ka gjasa që as të jetë rreth turneut të ardhshëm në 2026, kur Messi do të jetë 39 vjeç dhe Ronaldo 41.

Pele dhe Diego Maradona – ndoshta dy lojtarët e vetëm që ende mund të sfidojnë supremacinë e Messit dhe Ronaldos në librat e historisë – fituan reputacionin e tyre nga arritjet e tyre në këtë skenë.

Analizat

Brazili përballet me Zvicrën pa Neymarin

Brazili, i mbështetur nga një fitore 2-0 kundër Serbisë në ndeshjen e tyre hapëse, do të kërkojë të rezervojë vendin e tij në 16-shen...

Musiala tregon sërish potencialin e tij teksa impresionon ndaj Spanjës

I mahnitshëm dhe i pashoq, adoleshenti gjerman, Jamal Musiala, tani ka etiketën si "Lionel Messi i ardhshëm". 19-vjeçari luajti një rol kyç në shtyrjen e...

Të gjitha gabimet e Meksikës në ndeshjen kundër Argjentinës

Që në momentin e parë që tifozët e Meksikës panë ndeshjen startuese të Gerardo Martinos kundër Argjentinës, shumica u habitën nga vendimi i tij...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika