Snapchat vjen me një dron selfie të quajtur Pixy

Snap, ka bërë një dron të quajtur Pixy, topthi i vogël i verdhë hiqet nga dora, ju ndjek përreth dhe kap video që transferohet me valë dhe ruhet në aplikacion. Është përpjekja e Snap për të bërë një dron që është më miqësor dhe më i arritshëm se produktet e tjera në treg. Pajisja është e disponueshme në Francë dhe SHBA, ku ligjet janë më të buta në lidhje me përdorimin e dronëve. FOTO, THE VERGE

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika