Sonte nis turneu në sony “Botërori i Dukagjinit”

Emisioni "Dueli Botëror" jo vetëm që do të sjell analiza rreth Kupës së Botës por edhe do të nis lojën "Botërori i Dukagjinit" nga e cila fituesi do të shpërblehet me 500 euro

Loja "Botërori i Dukagjinit"

Sonte, me fillim nga ora 22:30, në ekranin e RTV Dukagjinit vjen sërish emisioni fantastik “Dueli Botëror”.

Në kuadër të këtij emisioni do të fillojë edhe turneu kushtuar kampionatit  botëror në “FIFA 2023”, që tashmë njihet me emrin ‘Botërori i Dukagjinit’.

Sonte do të zhvillohen dy ndeshje, nga të cilat natyrisht do të ketë dy fitues.

Nderim Dubova do të përballet me Leart Popaj, teksa Argjend Aliu takohet me Flakron Makollin që priten të jenë derbi në vete.

Sistemi i lojës është me eleminim direkt. Garuesi i cili fiton kalon automatikisht në raundin tjetër, teksa për humbësin mbyllet gara.

Përveç atraksionit që pritet të sjellë kjo lojë, nuk do të mungojë as shpërblimi.

Fituesi i turneut i arkëton 500 euro, teksa pjesëmarrja ka qenë falas.

Luaj, argëtohu dhe fito!

Analizat

Brazili përballet me Zvicrën pa Neymarin

Brazili, i mbështetur nga një fitore 2-0 kundër Serbisë në ndeshjen e tyre hapëse, do të kërkojë të rezervojë vendin e tij në 16-shen...

Musiala tregon sërish potencialin e tij teksa impresionon ndaj Spanjës

I mahnitshëm dhe i pashoq, adoleshenti gjerman, Jamal Musiala, tani ka etiketën si "Lionel Messi i ardhshëm". 19-vjeçari luajti një rol kyç në shtyrjen e...

Të gjitha gabimet e Meksikës në ndeshjen kundër Argjentinës

Që në momentin e parë që tifozët e Meksikës panë ndeshjen startuese të Gerardo Martinos kundër Argjentinës, shumica u habitën nga vendimi i tij...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika