“Syri i së vërtetës nuk do të shuhet”, gazetarët palestinez kundër ndalimit të Lirisë së Shtypit

Gazetarët palestinezë kanë mbajtur postera ku është thënë "Syri i së vërtetës nuk do të shuhet" gjatë një mitingu në qytetin palesitnez Nablus, më 17 nëntor 2019, në solidaritet për kameramanin palestinez Mu'ath Amarneh, i cili ishte plagosur në sy nga një plumb gome ndërsa mbulonte përleshjet midis protestuesve palestinezë dhe forcave izraelite të sigurisë në demonstratë. Policia kufitare izraelite më 15 nëntor ishte përleshur me palestinezët që gjuanin gurë, të cilët protestonin kundër konfiskimit të tokës izraelite në fshatin Surif, në veriperëndim të Hebronit, duke gjuajtur plumba gome, njëri prej të cilëve goditi kameramanin e lajmeve në fytyrë. (Foto Getty Images)

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika