Të hënën do të zhvillohen tri ndeshje interesante në Kampionatin Botëror

Të hënën e 21 nëntorit në Kampionatin Botëror do të vazhdojnë të zhvillohen ndeshje interesante mes ekipeve më të suksesshme të futbollit evropain dhe botëror

Ilustrim

Kampionati Botëror 2022 ka filluar të dielën e 20 nëntorit dhe po zhvillohet në Katar. Ky kampionat do të vazhdojë dhe këtë të hënë me tri ndeshje tjera interesante.

Ndeshja e parë e kësaj të hëne do të jetë ballafaqimi mes Iranit dhe Anglisë, në Grupin B, me fillim nga ora 14:00.

Ndërsa duke filluar nga ora 17:00 do të zhvillohet një ndeshje tjetër interesante, ajo mes Senegali me Holandën, në Grupin A.

Ndeshja e fundit për të hënën e 21 nëntorit do të fillojë nga ora 20:00 dhe do të zhvillohet mes ekipeve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Uellsit.

Analizat

Pesë yje të rinj në Kupën e Botës 2022

Kemi dy ditë pushim sa i përket aksionit në fushë në Kupën e Botës 2022, por kjo na bënë të mendojmë më shumë rreth...

Ramos duke zëvendësuar Ronaldon “bëri diferencën për Portugalinë”

Ishte një arritje që i bëri ata të përpiqeshin për librat e rekordeve. Njeriu i parë që shënoi një hat-trick në fillimin e tij...

Trajneri i Portugalisë thotë se roli i Ronaldos ‘do të...

Roli i sulmuesit portugez, Cristiano Ronaldo, për pjesën e mbetur të Kupës së Botës është diçka që duhet të "përcaktohet", kshtu është shprehur trajneri...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika