Trepça shpallet kampion i Kosovës në basketboll

Trepça është shpallur sot kampion i Kosovës në basketboll. Klubi nga Mitroviva ka triumfuar në ndeshjen me Golden Eagle Ylli me rezultat 67:66

Trepça është shpallur kampion i Kosovës në basketboll pas 12 vjetëve.

Në finale ka triumfuar kundër Yllit me rezultat 67:66.

Palestra “Minatori” në Mitrovicë ka qenë nikoqire e spektaklit të garantuar të finales së pestë ndërmjet Trepçës dhe Golden Eagle Yllit.

E një ditë para ndeshjes, klubi nga Mitrovica, përmes një postimi u ka bërë thirrje tifozëve për mbështetje sa më të madhe në këtë finale.

“Me ju në krahë, jemi një fitore afër titullit. Na presin 40 minuta të zjarrtë, 40 minuta angazhim maksimal, përkushtim, dëshirë e vetëmohim. Por, edhe 40 minuta të përkrahjes së paparë nga tribunat, nga lojtari ynë i gjashtë, nga tifozët që i ka lakmi secili klub në Evropë… nga ata që janë lokomotivë e Trepçës së madhe”, thuhet në postim.

 

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika