Wolff pohon se Ferrari e meriton suksesin në F1

Carlos Sainz dhe Ferrari i dhanë fund serisë së nxehtë të Red Bull në Çmimin e Madh të Australisë herën e fundit kur Max Verstappen u tërhoq me një shqetësim frenimi

Drejtori i ekipit të Mercedes, Toto Wolff ka deklaruar se Ferrari e meritonte të dilte fitimtar në Çmimin e Madh të Australisë së fundit .

Carlos Sainz siguroi fitoren e tij të tretë në karrierë në Albert Park pasi dominoi garën në rrugën drejt fitores.

Sainz tregoi ritëm të fortë në xhirot e hapjes dhe parakaloi Max Verstappen në xhiron e dytë, ndërsa holandezi u përball me një problem të frenave të pasme djathtas.

Problemi shpejt rezultoi në tërheqjen e Verstappen nga ngjarja, duke lejuar Sainz t’i jepte fund serisë së fitoreve të garave të holandezit prej nëntë garash.

Wolff kujtoi se Vasseur pësoi një dëmtim në përgatitjen e raundit të vitit të kaluar në Australi dhe ishte i kënaqur që pa një rezultat më të gëzuar në këtë rast.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika