Wolff pohon se Ferrari e meriton suksesin në F1

Carlos Sainz dhe Ferrari i dhanë fund serisë së nxehtë të Red Bull në Çmimin e Madh të Australisë herën e fundit kur Max Verstappen u tërhoq me një shqetësim frenimi

Drejtori i ekipit të Mercedes, Toto Wolff ka deklaruar se Ferrari e meritonte të dilte fitimtar në Çmimin e Madh të Australisë së fundit .

Carlos Sainz siguroi fitoren e tij të tretë në karrierë në Albert Park pasi dominoi garën në rrugën drejt fitores.

Sainz tregoi ritëm të fortë në xhirot e hapjes dhe parakaloi Max Verstappen në xhiron e dytë, ndërsa holandezi u përball me një problem të frenave të pasme djathtas.

Problemi shpejt rezultoi në tërheqjen e Verstappen nga ngjarja, duke lejuar Sainz t’i jepte fund serisë së fitoreve të garave të holandezit prej nëntë garash.

Wolff kujtoi se Vasseur pësoi një dëmtim në përgatitjen e raundit të vitit të kaluar në Australi dhe ishte i kënaqur që pa një rezultat më të gëzuar në këtë rast.

Shija e redaktorit

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Rama e quan “hap historik” votimin Pro anëtarësimit të Kosovës...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka konsideruar si hap historik votimin e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës(KiE) që i hap rrugë anëtarësimit...

Kurti: Me Kosovën aty, KiE fiton një demokraci të re...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi Asambleja Parlamentare e Këshilli të Evropës ka votuar “për” anëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë. Përmes një...

Të fundit nga rubrika