Zonë banimi e shkatërruar në qytetin Irpin të Ukrainës

Një zonë banimi në Irpin të Ukrainës e shkatërruar pas granatimeve ruse në Irpin në periferi të Kievit. Shefja e OKB-së për të drejtat e njeriut, Michelle Bachelet, ka thënë për The Guardian, se 1 mijë trupa ishin gjetur në kryeqytetin ukrainas, Kiev, javët e fundit. Bachelet iu referua 'shkeljeve të rënda të të drejtave të njeriut që kanë ndodhur' në rajonet e Kievit dhe Chernihiv. Foto: Carlos Barría/Reuters

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika