Zyrtare, Sadio Mane nuk do të luajë në këtë botëror

Sadio Mane

Sulmuesi i Senegalit, Sadio Mane është jashtë Kupës së Botës për shkak të lëndimit, ka konfirmuar Federata e Futbollit të Senegalit, raportojnë mediat ndërkombëtare të sportit.

Sulmuesi i Bayern Munichut në fillim të javës ishte në  dyshim se a do të mund të merrte pjesë në kampionatin botëror.

30-vjeçari pësoi një dëmtim në fibulën e djathtë në fitoren 6-1 të Bayernit në Bundesligë ndaj Werder Bremen të martën e kaluar.

Senegali tani ka konfirmuar se ai nuk do të jetë i aftë për të marrë pjesë në botëror. Kombi afrikan e nis fushatën e tyre në Kupën e Botës kundër Holandës të hënën, përpara se të përballet me Katarin dhe Ekuadorin.

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Gruaja që u keqtrajtua tash është në gjendje të mirë

Zhaneta Nura, vajza e gruas e cila u maltretua fizikisht dhe psiqikisht nga një infermiere, tash është mirë dhe është qetësuar. Nura këtë e tha...

Vrasja në QKUK: Gruaja e vrarë ishte shtatzënë, u qëllua...

Gruaja shtatzënë e cila ka humbur jetën, është qëlluar me armë zjarri nga një person i cili dyshohet se është burri i saj. Kështu...

Të fundit nga rubrika