Cilët janë lojtarët që do të shkojnë në Katar për Botërorin 2022?

Këta janë lojtarët e 32 skudarave që do të shkojnë në Katar për Kupën e Botës 2022

Foto ilustrim

Kupa e Botës në Katar 2022 është pothuajse afër dhe 32 skuadrat po përgatiten të fillojnë ndeshjet më 20 nëntor. Prandaj, edhe kanë nisur të shpallin listat e lojtarëve të thirrur që do të luajnë në këtë Botëror.

Ndërsa, Kupa e Botës në vitin 2026 do të ketë një risi në numrin e kombëtareve pjesëmarrëse, ku nga numri i tanishëm, 32 do të rritet në 48 kombëtare, të ndara në tre grupe me nga 16 shtete.

Po ashtu, skuadrat e Kupës së Botës FIFA përbëheshin më parë nga 23 lojtarë, secili vend do të marrë 26 në Katar 2022.

Ndërkaq, ndeshjet futbollistike do të zhvillohet në tetë stadiume të ndryshme: Stadiumi Al Bayt, Stadium Khalifa International,  Stadiumi Al Thumama, Al Janoub, Education City Stadium Stadium, Stadiumi 974, Lusail Stadium dhe  Ahmad Bin Ali Stadium.

Ekipi i Argjentinës

Skuadra e Argjentinës

Portierë: Emiliano “Dibu” Martínez, Franco Armani dhe Gerónimo Rulli.

Mbrojtës: Nahuel Molina, Gonzalo Montiel, Cristian Romero, Germán Pezzella, Nicolás Otamendi, Lisandro Martínez, Marcos Acuña, Nicolás Tagliafico dhe Juan Foyth.

Mesfushorët: Rodrigo De Paul, Leandro Paredes, Alexis Mac Allister, Guido Rodríguez, Alejandro Papu Gómez, Enzo Fernández dhe Exequiel Palacios.

Sulmues: Ángel Di María, Lautaro Martínez, Julián Álvarez, Nicolás González, Joaquín Correa, Paulo Dybala dhe Lionel Messi

Skuadra e Australisë

Skuadra e Australisë

Portierët: Matt Ryan, Andrew Redmayne dhe Danny Vukovic.

Mbrojtësit: Milos Degenek, Aziz Behich, Joel King, Nathaniel Atkinson, Kye Rowles, Fran Karacic, Harry Souttar, Bailey Wright dhe Thomas Deng.

Mesfushorët: Aaron Mooy, Jackson Irvine, Ajdin Hrustic, Keanu Baccus, Cameron Devlin dhe Riley McGree.

Sulmues: Awer Mabil, Mathew Leckie, Martin Boyle, Jamie Maclaren, Jason Cummings, Garang Kuol, Mitchell Duke dhe Craig Goodwin.

Skuadra e Belgjikës

Skuadra e Belgjikës

Portierët: Casteels, Courtois dhe Mignolet

Mbrojtës: Alderweireld, Debast, Dendoncker, Faes, Theate, Vertonghen

Mesfushorët: Carrasco, Castagne, De Bruyne, Meunier, Onana, Thorgan Hazard, Tielemans, Vanaken dhe Witsel

Sulmues: Batshuayi, De Ketelare, Doku, Eden Hazard, Lukaku, Mertens Openda dhe Trossard

Skuadra e Brazilit

Skuadra e Brazilit

Portierë : Alisson, Ederson dhe Weverton.

Mbrojtës : Marquinhos, Thiago Silva, Eder Militao, Daniel Alves, Danilo, Bremer, Alex Telles dhe Alex Sandro.

Mesfushorët : Casemiro, Fabinho, Fred, Bruno Guimaraes, Lucas Paqueta dhe Everton Ribeiro.

Sulmues : Neymar, Vinicius Junior, Richarlison, Raphinha, Gabriel Jesus, Pedro, Rodrygo, Antony dhe Gabriel Martinelli.

Skuadra e Kamerunit

Skuadra e Kamerunit

Portierë: Simon Ngapandouetnbu, Devis Epassy, ​​Andre Onana.

Mbrojtës: Nicolas Nkoulou, Christopher Wooh, Nouhou Tolo, Olivier Mbaizo, Collins Fai, Jean-Charles Castelletto, Enzo Ebosse.

Mesfushorët: Olivier Ntcham, Pierre Kunde, Martin Hongla, Samuel Gouet, Gael Ondoua, Andre-Frank Zambo Anguissa, Jerome Ngom.

Sulmues: Moumi Ngamaleu, Georges-Kevin Nkoudou, Vincent Aboubakar, Karl Toko Ekambi, Jean-Pierre Nsame, Bryan Mbeumo, Eric Maxim Choupo-Moting, Christian Bassogog dhe Marou Souaibou.

Skuadra e Kanadasë

Skuadra e Kanadasë

Portierë: Milan Borjan, James Pantemis dhe Dayne St. Clair.

Mbrojtësit: Sam Adekugbe, Derek Cornelius, Alistair Johnston, Kamal Miller, Joel Waterman, Richie Laryea dhe Steven Vitoria.

Mesfushorët: Stephen Eustaquio, Liam Fraser, Atiba Hutchinson, Mark-Anthony Kaye, Jonathan Osorio, Ismael Kone, Samuel Piette dhe David Wotherspoon.

Sulmues: Tajon Buchanan, Lucas Cavallini, Jonathan David, Alphonso Davies, Junior Hoillett, Cyle Larin, Liam Millar dhe Ike Ugbo.

Skuadra e Kosta Rikës

Skuadra e Kosta Rikës

Portierë : Keylor Navas, Esteban Alvarado dhe Patrick Sequeira

Mbrojtësit : Francisco Calvo, Juan Pablo Vargas, Keysher Fuller, Kendall Waston, Daniel Chacon, Carlos Martinez, Bryan Oviedo dhe Ronald Matarrita.

Mesfushorët : Yeltsin Tejeda, Celso Borges, Youstin Salas, Roan Wilson, Gerson Torres, Douglas Lopez, Jewisson Bennette, Alvaro Zamora, Anthony Hernandez, Brandon Aguilera dhe Bryan Ruiz.

Sulmues : Joel Campbell, Anthony Contreras dhe Johan Venegas.

Skuadra e Kroacisë

Skuadra e Kroacisë

Portierë : Dominik Livakovic, Ivica Ivusic dhe Ivo Grbic.

Mbrojtësit : Vida, Lovren, Barisic, Juranoviç, Josko Gvuardiol, Borna Sosa, Stanisic, Martin Erlic dhe Josip Sutalo.

Mesfushorët : Luka Modric, Mateo Kovacic, Marcelo Brozovic, Mario Pasalic, Nikola Vlasic, Lovro Majer, Kristikan Jakic dhe Luka Sucic.

Sulmues : Ivan Perisic, Andrej Kramaric, Bruno Petkovic, Mislav Orsic, Ante Budimir dhe Marko Livaja.

Skuadra e Danimarkës

Skuadra e Danimarkës (pesë mungojnë)

Portierë : Kasper Schmeichel dhe Oliver Christensen.

Mbrojtësit : Simon Kjaer, Joakim Maehle, Rasmus Nissen, Daniel Wass, Jens Stryger Larsen, Andreas Christensen, Joachim Andersen dhe Victor Nelsson.

Mesfushorët : Thomas Delaney, Christian Eriksen, Pierre Emile Hojbjerg, Mathias Jensen, Mikkel Damsgaard, Andreas Skov Olsen dhe Jesper Lindstrom.

Sulmues : Kasper Dolberg, Martin Braithwaite, Andreas Cornelius dhe Jonas Wind.

Skuadra e Ekuadorit

Skuadra e Ekuadorit

Portierë: Moisés Ramírez, Alexander Domínguez dhe Hernán Galíndez.

Mbrojtës: Félix Torres, Diego Palacios, William Pacho, Robert Arboleda, Xavier Arreaga, Angelo Preciado, Pervis Estupiñán, Piero Hincapie dhe Jackson Porozo.

Mesfushorët: Jhegson Méndez, Alan Franco, Gonzalo Plata, Carlos Gruezo, Moisés Caicedo, Ángel Mena, Jeremy Sarmiento, Romario Ibarra, Ayrton Preciado dhe José Cifuentes.

Sulmues: Djorkaeff Reasco, Kevin Rodríguez, Michael Estrada dhe Enner Valencia.

Skuadra e Anglisë

Skuadra e Anglisë

Portierë: Jordan Pickford, Nick Pope dhe Aaron Ramsdale

Mbrojtësit: Trent Alexander-Arnold, Conor Coady, Eric Dier, Harry Maguire, Luke Shaw, John Stones, Kieran Trippier, Kyle Walker dhe Ben White.

Mesfushorët: Jude Bellingham, Conor Gallagher, Jordan Henderson, Mason Mount, Kalvin Phillips dhe Declarn Rice.

Sulmues: Phil Foden, Jack Grealish, Harry Kane, James Maddison, Marcus Rashford, Bukayo Saka, Raheem Sterling dhe Callum Wilson.

Skuadra e Francës

Skuadra e Francës

Portierë : Alphonse Areola, Hugo Lloris dhe Steve Mandanda.

Mbrojtës : Lucas Hernandez, Théo Hernandez, Presnel Kimpembe, Ibrahima Konaté, Jules Koundé, Benjamin Pavard, William Saliba, Dayot Upamecano dhe Raphaël Varane

Mesfushorët : Eduardo Camavinga, Youssouf Fofana, Mattéo Guendouzi, Adrien Rabiot, Aurélien Tchouaméni dhe Jordan Veretout

Sulmues : Karim Benzema, Kingsley Coman, Ousmane Dembélé, Olivier Giroud, Antoine Griezmann, Kylian Mbappé dhe Kolo Muani.

Skuadra e Gjermanisë

Skuadra e Gjermanisë

Portierë: Neuer, Ter Stegen, Kevin Trapp.

Mbrojtës: Armel Bella Kotchap, Matthias Ginter, Christian Günter, Thilo Kehrer, Lukas Klostermann, David Raum, Antonio Rüdiger, Nico Schlotterbeck dhe Niklas Süle.

Mesfushorët: Gündogan, Götze, Adeyemi, Julian Brandt, Niclas Füllkrug, Serge Gnabry, Goretzka, Havertz dhe Kimmich.

Sulmues: Sané, Hofmann, Moukoko, Jamal Musiala dhe Thomas Müller

Skuadra e Ganës

Skuadra e Ganës

Portierë: Lawrence Ati-Zigi, Abdul Manaf Nurudeen dhe Ibrahim Danlad.

Mbrojtësit: Baba Rahman, Daniel Amartey, Alexander Djiku, Joseph Aidoo, Gideon Mensah, Denis Odoi, Alidu Seidu, Mohammed Salisu dhe Tariq Lamptey.

Mesfushorët: André Ayew, Thomas Partey, Mohammed Kudus, Daniel-Kofi Kyereh, Elisha Owusu, Daniel Afriyie dhe Salis Abdul Samed.

Sulmues: Jordan Ayew; Kamaldeen Sulemana, Adbul Fatawu Issahaku, Osman Bukari, Iñaki Williams; Antoine Semenyo dhe Kamal Sowah.

Skuadra e Iranit

Skuadra e Iranit

Portierë: Beiranvand, Abedzadeh, Hosseini dhe Niazmand.

Mbrojtës: Hosseini, Kanaani, Khalilzadeh dhe Pouraliganji.

Mesfushorët: Moharrami, Mohammadi, Hajsafi, Rezaeian, Jalali, Azatolahi, Karimi, Nourullahi, Cheshmi dhe Amiri.

Sulmues: Ghoddos, Jahanbakhsh, Gholizadeh, Torabi, Azmoun, Taremi dhe Ansarifard

Skuadra e Japonisë

Skuadra e Japonisë

Portierë : Shuichi Gonda, Eiji Kawashima dhe Daniel Schmidt.

Mbrojtës : Yuto Nagatomo, Maya Yoshida, Hiroki Sakai, Takehiro Tomiyasu, Yuta Nakayama, Miki Yamane, Shogo Taniguchi, Ko Itakura dhe Hiroki Ito.

Mesfushorët : Goku Shibasaki, Wataru Endo, Takumi Minamino, Junya Ito, Ritsu Doan, Daichi Kamada, Takefusa Kubo, Hidemasa Morita, Ao Tanaka, Kaoru Mitoma dhe Yuki Soma.

Sulmues : Takuma Asano, Ayase Ueda dhe Daizen Maeda.

Skuadra e Meksikës

Skuadra e Meksikës

Portierë : Guillermo Ochoa, Alfredo Talavera dhe Rodolfo Cota.

Mbrojtës : César Montes, Néstor Araujo, Héctor Moreno, Johan Vásquez, Gerardo Arteaga, Jesús Gallardo, Jorge Sánchez dhe Kevin Álvarez.

Mesfushorët : Edson Álvarez, Roberto Alvarado, Uriel Antuna, Héctor Herrera, Andrés Guardado, Carlos Rodríguez, Luis Gerardo Chávez, Luis Romo, Erick Gutiérrez dhe Orbelín Pineda.

Sulmues : Rogelio Funes Mori, Raúl Jiménez, Chucky Lozano, Henry Martín dhe Alexis Vega.

Skuadra e Marokut

Skuadra e Marokut

Portierë: Yassine Bono (Sevilla), Munir (Al-Wehda) dhe Ahmed Reda Tagnaouti (Wydad).

Mbrojtësit: Achraf Hakimi, Noussair Mazraoui, Romain Saïss, Nayef Aguerd Achraf Dari, Jawad El-Yamiq, Yahia Attiat-Allal dhe Badr Benoun.

Mesfushorët: Sofyan Amrabat, Selim Amallah, Abdelhamid Sabiri, Azzedine Ounahi, Bilel El Khanouss dhe Yahya Jabrane.

Sulmues: Hakim Ziyech, Youssef En-Nesyri, Sofiane Boufal, Zakaria Aboukhlal, Ez Abde, Amine Harit, Ilias Chair, Abderrazak Hamdallah dhe Walid Cheddira.

Skuadra e Holandës

Skuadra e Holandës

Portierë: Justin Biljow, Andries Noppert dhe Remko Pasveer,

Mbrojtës: Virgil van Dijk, Nathan Aké, Daley Blind, Jurriën Timber, Denzel Dumfries, Stefan de Vrij, Matthijs de Ligt, Tyrell Malacia dhe Jeremie Frimpong.

Mesfushorët: Frenkie de Jong, Steven Berghuis, Davy Klaassen, Teun Koopmeiners, Marten de Roon, Kenneth Taylor dhe Xavi Simons.

Sulmues: Cody Gakpo, Memphis Depay, Steven Bergwijn, Vincent Janssen, Luuk de Jong, Noa Lang dhe Wout Weghorst.

Skuadra e Polonisë

Skuadra e Polonisë

Portierë: Wojciech Szczesny, Lukasz Skorupski, Bartlomiej Dragowski

Mbrojtës: Jan Bednarek, Bartosz Bereszynski, Matthew Stuart Cash, Kamil Glik, Robert Gumny, Artur Jdrzejczyk, Jakub Kiwior, Mateusz Wieteska, Nicola Zalewski

Mesfushorët: Krystian Bielik, Przemyslaw Frankowski, Kamil Grosicki, Jakub Kaminski, Grzegorz Krychowiak, Michal Skoras, Damian Szymaski, Sebastian Szymaski, Piotr Zielinski, Szymon Zurkowski

Sulmues: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Swiderski, Krzysztof Piatek

Skuadra e Portugalisë

Skuadra e Portugalisë

Portierë: Diogo Costa, José Sá dhe Rui Patrício

Mbrojtës: Diogo Dalot, João Cancelo, Danilo Pereira, Pepe, Rúben Dias, António Silva, Nuno Mendes dhe Raphael Guerreiro

Mesfushorët: Joao Palhinha, Rúben Neves, Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Joao Mário, Matheus Nunes, Otávio Monteiro, Vitinha dhe William Carvalho

Sulmues: André Silva, Cristiano Ronaldo, Gonçalo Ramos, João Félix, Rafael Leao dhe Ricardo Horta

Skuadra e Katarit

Skuadra e Katarit

Portierë: Saad Al Sheed, Meshaal Barsham dhe Yousuf Hassan.

Mbrojtës: Pedro Miguel, Musaab Khidir, Tarek Salman, Bassam Al Rawi, Khoukhi Boualem dhe Abdelkarim Hassan.

Mesfushorët: Ismaeel Mohammad, Homam Al Amin, Jassim Jabir, Ali Asad, Mohammed Waad, Salem Al Hajri, Assim Madibo, Mustafa Meshaal, Karim Boudiaf, Abdulaziz Hatem dhe Naif Al Hadhrami.

Sulmues: Al-Haydos, Akram Afid, Almoez Ali, Mohammed Muntari, Ahmed Alaaeldin dhe Khalid Muneer.

Skuadra e Arabisë Saudite

Skuadra e Arabisë Saudite

Portierë : Muhammad Al-Owais, Muhammad Al-Yami dhe Nawaf Al-Aqidi.

Mbrojtës : Ali Al-Bilahi, Hassan Al-Timbukti, Abdullah Mado, Muhammad Al-Buraik, Yasser Al-Shahrani Abdul-Ilah Al-Omari, Sulltan Al-Ghannam dhe Saud Abdul Hamid.

Mesfushorët : Nasser Al-Dosari, Ali Al-Hassan, Abdul-Ilah Al-Maliki, Muhammad Kanoo, Riyadh Sharahili, Abdullah Ateef, Sami Al-Najai dhe Salman Al-Faraj.

Sulmues : Salem Al-Dosari, Hattan Bahbri, Fahd Al-Mawlid, Omar Abdulrahman, Al-Aboud, Saleh Al-Shehri, Firas Al-Braikan dhe Haitham Asiri.

Skuadra e Senegalit

Skuadra e Senegalit

Portierë: Edouard Mendy, Alfred Gomis dhe Seny Dieng.

Mbrojtës: Kalidou Koulibalu, Abdou Diallo, Youssouf Sabaly, Fode Ballo Toure, Pape Abou Cisse, Ismail Jakobs dhe Formose Mendy.

Mesfushorët: Gana Guegye, Cheikhou Kouyate, Nampalys Mendy, Krepin Diatta, Pape Gueye, Pape Matar Sarr, Pathe Ciss, Moustapha Name dhe Loum Ndiaye.

Sulmues: Sadio Mané, Ismaila Sarr, Boulaye Dia, Bamba Dieng, Famara Diedhiou, Nicolas Jackson dhe Iliman Ndiaye.

Skuadra e Serbisë

Skuadra e Serbisë

Portierë: Vanja M. Savic, Predrag Rajkovic dhe Marko Dmitroviç.

Mbrojtës: ·Milos Veljkovic, Strahinja Pavlovic, Strahinja Erakovic, Nikola Milenkoviç, Stefan Mitrovic, Filip Mladenoviç, Srdan Babic.

Mesfushorët: Nemanja Gudelj, Sergej M. Savic, Sasha Lukic, Filip Kostic, Uros Racic, Ivan Ilic, Andrija Zhivkoviç, Darko Lazovic, Nemanja Maksimovic, Marko Grujic.

Sulmues: Alekansandar Mitrovic, Filip Djuricic, Nemanja Radonjic, Luka Jovic, Dushan Tadic, Dushan Vlahovic.

Skuadra e Koresë së Jugut

Skuadra e Koresë së Jugut

Portierët: Kim Seung-gyu, Song Bum-keun dhe Jo Hyeon-woo.

Mbrojtësit: Kim Min-jae, Kim Young-gwon, Kwon Kyung-won Cho Yu-min, Kim Moon-hwan, Yoon Jong-gyu, Kim Tae-hwan, Kim Jin-su dhe Hong Chul.

Mesfushorët: Jung Woo-young, Son Jun-ho, Paik Seung-ho, Hwang In-beom, Lee Jae-sung, Kwon Chang-hoon, Jeong Woo-yeong, Lee Kang-in, Son Heung-min, Hwang Hee- chan, Na Sang-ho dhe Song Min-kyu.

Sulmues: Hwang Ui-jo dhe Cho Gue-sung.

Skuadra e Spanjës

Skuadra e Spanjës

Portierë: Unai Simón, Robert Sánchez dhe David Raya.

Mbrojtës: Dani Carvajal, César Azpilicueta, Eric García, Hugo Guillamón, Pau Torres, Laporte, Jordi Alba dhe Gayá.

Mesfushorët: Busquets, Rodri, Gavi, Carlos Soler, Marcos Llorente, Pedri dhe Koke.

Sulmues: Ferran Torres, Sarabia, Yeremy Pino, Morata, Asensio, Nico Williams, Ansu Fati dhe Dani Olmo.

Skuadra e Zvicrës

Skuadra e Zvicrës

Portierët : Omlin, Gregor Kobel, Yann Sommer dhe Philipp.

Mbrojtësit : Cömert, Elvedi, Manuel Akanji, Ricardo Rodríguez, Silvan Widmer dhe Fabian Schär.

Mesfushorët : Fabian Frei, Ardon Jashari, Zakaria, Fabian Rieder, Xhaka, Sow, Michel Aebischer, Remo Freuler, Christian fassnacht dhe Edimilson Fernandes.

Sulmues : Shaqiri, Renato Steffen, Noah Okafor, Rubén Vargas, Breel Embolo dhe Haris Seferovic.

Skuadra e Tunezisë

Skuadra e Tunizisë

Portierë : Dahmen, Hassen, Mathlouthi dhe Said.

Mbrojtësit : Drager, Krechrida, Ifa, Talbi, Bronn, Meriah, Ghandri, Maaloul dhe Abdi.

Mesfushorët : Skhri, Laidouni, Sass, Chaalali, Romdhane dhe Hannibal.

Sulmues : Jaziri, Sliti, Kehnissi, Slimene, Jebali, Khazri dhe Msakni.

Skuadra e Uruguait

Skuadra e Uruguait

Portierë : Fernando Muslera, Sebastián Sosa dhe Sergio Rochet.

Mbrojtës : Jose Maria Gimenez, Sebastian Coates, Diego Godin, Martin Caceres, Ronald Araujo, Guillermo Varela, Jose Luis Rodriguez, Mathias Olivera dhe Matias Vina.

Mesfushorët : Lucas Torreira, Manuel Ugarte, Matias Vecino, Rodrigo Bentancur, Federico Valverde, Facundo Pellistri dhe Nicolas De La Cruz.

Sulmues : Agustin Canobbio, Facundo Torres, Giorgian De Arrascaeta, Maxi Gomez, Luis Suarez, Edinson Cavani dhe Darwin Nunez.

Skuadra e ShBA-së

Skuadra e Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Portierë : Ethan Horvath, Matt Turner dhe Sean Johnson.

Mbrojtësit : Cameron Carter Vickers, Shaq Moore, Aaron Long, Walker Zimmerman, DeAndre Yedlin, Sergiño Dest, Joe Scally, Antonee Robinson dhe Tim Ream.

Mesfushorët : Brenden Aaronson, Kellyn Acosta, Tylder Adams, Luca de la Torre, Weston McKennie, Yunus Musah dhe Cristian Roldan.

Sulmues : Jesús Ferreira, Jordan Morris, Christian Pulisic, Gio Reyna, Josh Sargent, Tim Weah dhe Haji Wright.

Skuadra e Uellsit

Skuadra e Uellsit

Portierët : Wayne Hennessey, Danny Ward dhe Adam Davies.

Mbrojtësit : Neco Williams, Ben Davies, Ben Cabango, Joe Rodon, Chris Mepham, Ethan Ampadu, Chris Gunter, Connor Roberts dhe Tom Lockyer.

Mesfushorët : Aaron Ramsey, Joe Allen, Harry Wilson (Fulham), Joe Morrell, Dylan Levitt, Rubin Colwill, Jonny Williams, Matthew Smith dhe Sorba Thomas.

Sulmues : Gareth Bale, Dan James, Kieffer Moore, Mark Harris dhe Brennan Johnson.

Shija e redaktorit

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

ANIMA – udhëtim nëpër majat e letërsisë

Kolana ANIMA e shtëpisë botuese “Dukagjini” është një përmbledhje e librave më të mirë botërorë të letërsisë klasike, në kuptimin gjenuin të fjalës. E...

Më të lexuarat

Paralajmërohet largimi i flamujve kombëtarë nga Xhamia e Bellopojës, imami...

Vendosja e flamujve kombëtarë për nder të 28 Nëntorit, në xhaminë e fshatit Bellopojë, nuk po i pëlqen të gjithëve. Kështu të paktën pretendon Imami...

Kush është lojtari më i mirë në botëror deri më...

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror”, trajneri i njohur Ismet Munishi ka treguar se cili futbollist i ka pëlqyer më së shumti deri më...

E jashtëzakonshme, Kameruni e barazon rezultatin ndaj Serbisë për 2...

Kameruni ka arritur ta barazojë rezultatin ndaj Serbisë. Gjithçka, filloi nga supergoli i Vincent Aboubakar, i është shënuar në minutën e 64-të. Aboubakar ka shënuar...

Të fundit nga rubrika