Humbja “befasi” e Argjentinës – Sokoli nuk kursen lavdatat për Arabinë Saudite

Ilustrim

Trajneri i njohur Bylbyl Sokoli nuk ka kursyer lavdatat për fitoren e Arabisë Saudite ndaj Argjentinës sot.

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror”, në RTV Dukagjini ai tha “ se është befasi e dorës së parë”.

Sokoli po ashtu shtoi se “kjo befasi tashmë e detyron Argjenitnën që të hyjë në ndeshjen e rradhës pa kalkulime.Nëse nuk ka eufori, Arabia Saudite do të kenë rezultate të mira”.

Kjo është vetëm nata e katërt e emisionit “Dueli Botëror” i cili do zgjasë deri në finalen e madhe të Kupës së Botës.

Edhe në netët në vazhdim do të ketë të ftuar të ndryshëm nga bota e sportit dhe jo vetëm, të cilët në fokus kryesor do ta kenë diskutimin për Kampionatin Botëror.

Cila është pika e dobët e Argjentinës? Flet Afrim Toverlani

Analizat

Pse ndeshja Zvicër- Serbi ka të bëjë në të vërtet...

Serbia dhe Zvicra u përballen në raundin e fundit të ndeshjeve të grupeve në Kupën e Botës 2022 në atë që është bërë një...

Cilat skuadra janë kualifikuar në fazën eliminatore të Kupës së...

Kampionati Botëror për Kupën e Botës në Katar ka filluar më datën 20 Nëntor, dhe deri  të premten e 2 Dhjetorit janë zhvilluar afro...

A e kaloi topi vijën? Nata dramatike e ndeshjes Spanjë...

Goli i diskutueshëm i Japonisë kundër Spanjës që vulosi përparimin e tyre në 16-shen e Kupës së Botës, dhe e bëri Gjermaninë të rrëzohej,...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika