Drejtori menaxhues i “Prishtina Mall”: Pas një viti kjo qendër do të jetë shumë më e fortë sesa kur u hap

Drejtori menaxhues i “Prishtina Mall” me prejardhje nga Portugalia, Alvaro Costa, ka treguar se puna për këtë...

Takimet për dinarin, Bislimi: 95% e propozimeve të Serbisë ishin për legalizimin e strukturave paralele

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, pas takimit të shtatë në Bruksel për çështjen e dinarit, ka theksuar...

Sot mbahet takimi i radhës në Bruksel për çështjen e dinarit

Në Bruksel do të takohen kyenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, në lidhje me Rregulloren e BQK-së ku...

Minatorët kthehen në punë në mesditë, skeptikë se pagat iu dalin të premten

Në punë dolën edhe sot por në minierë nuk hynë deri rreth orës 11:00. Edhe sot sikurse dje,...

Në Graçanicë dinari del nga përdorimi, pagesat vetëm në euro

Qytetarët në Graçanicë mund të kenë dinarë në xhepat e tyre, por me to nuk mund të...

BQK: 2.5 milionë monedha dy euroshe u tërhoqën nga qarkullimi

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës (BQK), ka njoftuar se rreth 2.5 milionë copë monedha prej 2...

Kurti për dinarin: Rregullorja e BQK-së ka qëllim ligjshmërinë, jo ndëshkimin e dënimin

Nga dje euroja është valuta e vetme për transaksione në Kosovë. Periudha transitore e Bankës Qendrore të...

Mbi 1 milion qytetarë të regjistruar – këtë javë përfundon procesi i Regjistrimit të Popullsisë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) sot mban konferencë për media për të njoftuar mbi ecurinë e...

Panxha akuzon zv.ministren e jashtme, Liza Gashi për tendencë të përvetësimit të konceptit “Made in Kosova”

Autori i "Made in Kosova", Astrit Panxha e ka 'akuzuar' Zëvendësministren e Punëve të Jashme dhe Diasporës,...

Kurti u bën thirrje bizneseve që të bashkëpunojnë me Qeverinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në takimin e Këshillit Kombëtar për Ekonomi dhe Investime, u ka bërë...

Rriten çmimet e prodhimeve bujqësore në tremujorin e parë të vitit 2024

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka publikuar Indeksin e Çmimeve të Prodhimeve dhe Çmimet në Bujqësi...

Nis protesta e SBAShK-ut me rastin e 1 Majit

Nis protesta e organizuar nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit dhe Shkencës (SBASHK) me rastin e 1...