Shkëlqim Devolli vazhdon takimet në Kongres: Bashkëpunimi ekonomik rrit miqësinë Kosovë – ShBA

Kongresisti demokrat nga California, Jimmy Panetta, si dhe kongresistët republikanë, Warren Davidson nga Ohio, gjegjësisht Chris Smith...

Shkëlqim Devolli takon senatorë dhe kongresmenë amerikanë në Washington DC, bashkëpunimi ekonomik temë kryesore

Sipërmarrësi Shkëlqim Devolli është duke qëndruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në një vizitë të karakterit...

Drejtori menaxhues i “Prishtina Mall”: Pas një viti kjo qendër do të jetë shumë më e fortë sesa kur u hap

Drejtori menaxhues i “Prishtina Mall” me prejardhje nga Portugalia, Alvaro Costa, ka treguar se puna për këtë...

Nagip Krasniqi i jep lamtumirën KEK-ut: Humbëm disa beteja kyçe, nuk arritëm të fitonim

Ish-kryeshefi ekzekutiv i KEK-ut, Nagip Krasniqi, ia ka dhënë lamtumirën e tij vendit ku punonte, duke thënë...

Lejza Bio Restaurant – kënaqësia e natyrshme

Jeni në kërkim të një vendi magjik për të festuar momente të veçanta? Lejza Bio Restaurant është zgjedhja...

Minatorët kthehen në punë në mesditë, skeptikë se pagat iu dalin të premten

Në punë dolën edhe sot por në minierë nuk hynë deri rreth orës 11:00. Edhe sot sikurse dje,...

Lansohet platforma dhe këndi “Made in Kosova”, Kurti: Do të tërhiqen investime të huaja

Është lansuar platforma dhe këndi “Made in Kosova” që synon të ndërtojë një imazh ndërkombëtar të Kosovës...

Panxha akuzon zv.ministren e jashtme, Liza Gashi për tendencë të përvetësimit të konceptit “Made in Kosova”

Autori i "Made in Kosova", Astrit Panxha e ka 'akuzuar' Zëvendësministren e Punëve të Jashme dhe Diasporës,...

Gjermanët punuan 1.3 miliard orë jashtë orarit në vitin 2023

Punëtorët në Gjermani punuan rreth 1.3 miliard orë jashtë orarit në vitin 2023, tregojnë të dhënat e...

Kurti u bën thirrje bizneseve që të bashkëpunojnë me Qeverinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në takimin e Këshillit Kombëtar për Ekonomi dhe Investime, u ka bërë...

Nis protesta e SBAShK-ut me rastin e 1 Majit

Nis protesta e organizuar nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit dhe Shkencës (SBASHK) me rastin e 1...

(VIDEO) Rinia e PDK-së me aksion simbolik për 1 Maj, ia kujton qeverisë ikjen e profesionistëve

Rinia Demokratike e Kosovës ka zhvilluar një aksion para Qeverisë së Kosovës për nder të 1 Majit...