U shpall në kërkim nga Policia, reagon Akil Gjakova

Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim si të dyshuar për dhunë në familje xhudistin Akil Gjakova. ...

U raportua se Akil Gjakova është vetëdorëzuar, policia jep detajet – reagon edhe Federata e Xhudos

Në mediat tona kanë filluar raportime se Akil Gjakova është dorëzuar apo pritet të dorëzohet në stacionin...

Ky është Jurgen Uldedaj, boksieri shqiptar që kërkon titullin WBA

Jurgen Uldedaj kërkon triumfin e radhës. Boksieri shqiptar do të përballet me boksierin nga Bosnja dhe Hercegovina, Damir...

Prokuroria kërkon arrestimin e xhudistit Akil Gjakova, dyshohet për dhunë në familje

Xhudisti nga Kosova, Akil Gjakova, është i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Dhunë në familje”. Prokuroria Themelore...

Vllaznia nuk dorëzohet, ankohet në FFK pas përjashtimit nga Liga e Parë

Vllaznia e Pozheranit ka paraqitur ankesë në Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK), pas vendimit të Komisionit...

Ulpiana dhe Vllaznia përjashtohen nga Liga e Parë

Ulpiana dhe Vllaznia e Pozheranit përjashtohen nga Liga e Parë. Vendimi është marrë nga Komisioni Disiplinor dhe i...

Kurdisja e ndeshjes Ulpiana – Vllaznia, aktivizohet edhe Prokuroria

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka nisur veprimet e para për ndeshjen Ulpiana - Vllaznia, e konstatuar si...

Orenthal James Simpson, ylli i NFL i shpallur i pafajshëm në “gjyqin e shekullit”, vdes në moshën 76-vjeçare

Orenthal James Simpson, ish-futbollisti amerikan, i cili u lirua në mënyrë kontroverse për vrasjen e dyfishtë, ka...

“Komunikimi i disa futbollistëve me SMS” – Ja si u vërtetua se dueli Ulpiana – Vllaznia ishte e kurdisur

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë të FFK-së, e ka cilësuar të kurdisur ndeshjen...

Ulpiana – Vllaznia, ndeshje e kurdisur

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë të FFK-së, e ka cilësuar të kurdisur ndeshjen...

Vashat e Kosovës pësojnë humbje të thellë nga Uellsi

Kombëtarja e Kosovës në futboll në konkurrencën e femrave, e ka pësuar humbjen e dytë në kualifikimet...

Ky është Shefat Isufi, boksieri që kërkon të mbrojë titullin WBA Continental më 20 prill në Gjermani

20 prilli është data kur boksieri shqiptar, Shefat Isufi, do të ngjitet sërish në ring. Ai do të...