U nis i armatosur drejt ambulancës, arrestohet i dyshuari në Suharekë

Një person është arrestuar pasi i njëjti ishte nisur i armatosur në drejtim të ambulantës së fshatit...

Mosmiratimi i pagës minimale, veteranët presin reflektim nga qeveria

Ky projektligj parashihte ndihmën e punëtorëve, por nuk parashihej lidhja e pagës minimale me pensionin e veteranëve,...

Ibishi për situatën në Veri të Kosovës: Paralajmërohet diçka më shumë se Asociacioni, ndoshta edhe ndarja e territorit të Kosovës

“Bllokimi i rrugëve në Veri të Kosovës paralajmëron një diçka më shumë se Asociacioni i Komunave me...

Policia e Kosovës: Të shtënat kanë qenë në drejtim të njësiteve policore, por nuk ka të plagosur

Policia e Kosovës ka njoftuar në faqen e tyre në Facebook, se në pjesën Veriore të Kosovës...

Albin Kurti drejtuar serbëve të Kosovës: Së bashku mund të sigurojmë të ardhme të ndritur

Më 1 gusht të këtij viti është vendosur të bëhet riregjistrimi i targave, mirëpo këtë vendim të...

Kurti për takimin me Blinken: Ishte i shkëlqyeshëm dhe i frytshëm

“Takimi me Blinken ishte i shkëlqyeshëm, i frytshëm dhe i përzemërt”, ka thënë kryeministri i Kosovës, Albin...

Rama takohet me Princin e Kurorës Saudite në Athinë

Në Athinë, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është takuar me Princin e Kurorës së Arabisë Saudite, Mohammed...

Si ishte rrëzuar helikopteri ushtarak serb nga dëshmori Naser Brahimaj?

Pos këmbësorisë, artilerisë së rëndë dhe mjeteve të blinduara, forcat serbe gjatë luftës në Kosovë, kishin  përdorure...