Pas eliminimit nga Botërori, trajnerit të Spanjës nuk i vazhdohet kontrata

Luis Enrique nuk do të jetë më trajneri i Përfaqësueses së Spanjës, ka njoftuar Federata Spanjolle e Futbollit, të enjten

Luis Enrique

Trajneri i Spanjës, Luis Enrique, është larguar nga pozita e tij, pas eliminimit në fazën e 16-të të Kupës së Botës “Katar 2022” nga Maroku.

Këtë e ka bërë të ditur Federata Spanjolle e Futbollit, raporton Sky Sports.

Njoftimi i tyre ka konfirmuar se kontrata e Enrique, e cila do të skadojë në fund të vitit, nuk do të rinovohet.

Spanja u eliminua nga Kupa e Botës në fazën 1/16-ta nga Maroku me penallti

Spanja pësoi një dalje zhgënjyese në 1/16 e fundit në turneun e Katarit, pasi humbi të martën në penallti ndaj Marokut.

Enrique ka thënë pas ndeshjes se ai ishte fajtori për humbjen. 52-vjeçari ishte në krye të Spanjës që nga viti 2018.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

Në Kuvendin e Serbisë kërkohet mbyllja e kufijve për kosovarët që...

Slavisha Ristiq, anëtari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, ka kërkuar që të mos u lejohet hyrja në Serbi, kosovarëve që...

WhatsApp lëshon përditësimin e ri  për t’i lejuar njerëzit të...

WhatsApp ka lansuar një përditësim të madh të ri për t'i lejuar njerëzit të bisedojnë edhe në mes të mbylljeve të internetit. WhatsApp ka lansuar...

Hill: Serbia ka të drejtë t’i drejtohet KFOR-it për kthimin...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se Serbia ka të drejtë t’i drejtohet KFOR-it për kthimin...

Të fundit nga rubrika