Arrestohet një person në Deçan, dyshohet për shitje të paautorizuar të armëve

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Deçan, i cili dyshohet për kryerjen e veprës penale, "Importi, eksporti, furnizimi, transportimi, prodhimi, këmbimi, ndërmjetësimi ose shitja e paautorizuar e armëve apo materieve plasëse”

Policia e Kosovës (ilustrim)

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në Deçan, i dyshuar për veprën penale “ Importi, eksporti, furnizimi, transportimi, prodhimi, këmbimi, ndërmjetësimi ose shitja e paautorizuar e armëve apo materieve plasëse”.

“Me datë 31.10.2023, hetuesit e Stacionit Policor nё Deçan, kanё pranuar informacion se njё person i dyshuar, armët tё cilat i kishte blerё dhe pёr tё njëjtat posedonte leje legale, i kishte shitur, nga i dyshuari ёshtё kёrkuar t’i prezantoi armët, por i njëjti nuk ka mundur t’i prezantoi pasi qё tё njëjtat i kishte shitur: një armё “Glock” 9×19 mm dhe dy armё “Five Seven” 7×28 mm”, thuhet në njoftimin e policisë.

Tutje, thuhet se hetuesit janё duke punuar intensivisht pёr gjetjen e armёve të shitura nga i dyshuari.

Pas intervistimit tё personit tё dyshuar, me vendim tё prokurorit tё shtetit, i njëjti është dërguar në mbajtje pёr 48 orё.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika