Draymond Green shpjegon marrëdhënien e komplikuar me Chris Paul

Të dy kanë një histori të shënuar, megjithëse do të jenë shokë skuadre këtë sezonë të ardhshëm. Rrënja e çështjeve midis Green dhe Paul duket se buron nga vërejtjet e bëra nga Green gjatë një paraqitje të ftuar në podcast "All The Smoke" në 2020 . Gjatë atij podcast, Green shprehu mendimin e tij të pafavorshëm për CP3, duke pranuar respektin e tij për etikën e punës të Paul dhe IQ-në e lartë të basketbollit

Draymond Green

Të dy kanë një histori të shënuar, megjithëse do të jenë shokë skuadre këtë sezon të ardhshëm.

Tutje, Draymond Green shpjegon marrëdhënien e komplikuar me Chris Paul, duke thënë se “mezi pres bisedimet ballë për ballë“.

Draymond Green thotë se ai dhe Chris Paul do të kenë disa bisedime përpara sezonit të ardhshëm, pasi të dyve, do tu duhet të përgatiten të jenë shokë skuadre për herë të parë.

Chris Paul u ble nga ekipi “Golden State Warriors” në një transferim që Jordan Poole bëri të shkojë në një anë tjetër.

Ndërsa Green dhe Poole kishin problemet e tyre, pasi i pari goditi të dytin para fillimit të sezonit të kaluar, Draymond gjithashtu ka një histori në të kaluarën me Paul.

“Nuk më pëlqen fare CP – sikur nuk kemi fare marrëdhënie të mira”, ai u rishfaq pas lëvizjes së Golden State për të fituar 12 herë All-Starin”, deklaroi më parë Green.

Sipas Draymond Green, ai thotë se “ai dhe Paul do të duhet të flasin”.

Duke folur në “Pat Bev Podcast” të Patrick Beverley, Green pranoi se të dy nuk janë domosdoshmërisht në të njëjtën faqe vetëm sepse tani janë shokë skuadre.

“Unë dhe Chris kemi pasur dallimet tona gjatë 11 viteve të mia duke luajtur në këtë ligë”, ka thënë Green.

 

“Ai nuk po ndryshon kush është në këtë pikë. Unë nuk po e ndryshoj atë që jam në këtë pikë dhe mendoj se është shumë e rëndësishme që njerëzit ta kuptojnë këtë”, shtoi më tutje ai.

Green shtoi se çështjet e tyre të mëparshme janë të rrënjosura në respekt duke qenë se të dy luajnë me këmbëngulje, por gjithashtu tha se mezi pret të flasë me Paul para fillimit të sezonit.

“Me Chrisin, të gjithë mendojnë se si duhet të jenë shokë skuadre tani? Dhe unë do t’ju tregoj se si numër një, nuk kam qenë kurrë në një situatë të vërtetë që të krijoj një marrëdhënie me të”, ka thënë Green.

“Unë jam një i rritur, Chris është një i rritur. Ne mund të flasim mes burrave dhe këtë, mezi pres. Nuk ka asnjë shtresë sheqeri çfarë ka ndodhur në vitet e fundit dhe kjo është jeta reale”, vijon ai.

“Kam thënë publikisht se nuk më pëlqeu Chris më parë, nuk do të them ‘oh kjo ndryshoi sepse ky është shoku im i skuadrës”. Jo! Mezi pres të flas mes burrave. Mezi pres të punoj me një të rritur tjetër”, ka përfunduar Draymond Green.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika