Grenell takohet me Ramën, bisedojnë për lirimin e ish-presidentit Thaçi

Gjatë këtij takimi, ai ka thënë se është diskutuar për lirimin e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi

Ish- i dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, ka njoftuar se të enjten e 25 majit ka drekuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Gjatë këtij takimi, ai ka thënë se është diskutuar për lirimin e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Sipas tij, në një shkrim në Twitter, Grenell ka thënë se akuzat ndaj Thaçit janë të rreme.

“Drekova me kryeministrin Edi Rama nga aleati ynë i madh në NATO, Shqipëria dhe ramë dakord që duhet bërë më shumë për të liruar Hashim Thaçin nga 3 vjet burg në Hagë. Akuzat kundër tij janë të rreme dhe dëshmitarët thonë se ato janë manipuluar nga Jack Smith”, u shpreh ish-zyrtari amerikan.

 

Shija e redaktorit

Panairi i 23-të i Librit: Triumfi i fjalëve të shkruara

Me moton 'Libri triumfon', më 6 qershor pritet të hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit, i cili organizohet nga Shoqata e Botuesve...

“Dance the Night” e Dua Lipës zgjidhet si kënga e...

Kënga “Dance the Night” e këngëtares me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa ka kryesuar sondazhin e ri muzikor të kësaj jave. Fansat e muzikës votuan...

Policia heton incidentet në veri të Kosovës

Protestat janë duke vazhduar në tri komunat e veriut të vendit - Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan. Policia e Kosovës ka njoftuar se situata...

Të fundit nga rubrika