Grevë në shërbimin doganor grek, kufijtë do të jenë të mbyllur nga 2 deri më 4 prill

Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës ka njoftuar shtetasit e Republikës së Kosovës, se që nga nesër e deri më datën 4 prill, kufijtë e Greqisë do të jenë të mbyllur

Kufiri i Greqisë

Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës njofton të gjithë shtetasit e Republikës së Kosovës se që nga nesër, më datë 2 prill 2024, me fillim nga ora 06:00 e mëngjesit e deri më datën 4 prill 2024, në orën 06:00 të mëngjesit, kufijtë e Greqisë do të jenë të mbyllur.

E gjithë kjo si pasojë e një greve 48-orëshe, të paralajmëruar nga shërbimi doganor grek.

MPJD-ja njofton shtetasit se kalimi i kufirit do të lejohet vetëm për këmbësorët pa bagazhe dhe për personat me probleme serioze shëndetësore.

Shtetasit e Republikës së Kosovës, që mund të kenë nevojë për informacione shtesë, inkurajohen të kontaktojnë Zyrën e Interesave të Kosovës në Athinë.

Shija e redaktorit

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Të fundit nga rubrika