Hamilton dhe Angela Cullen ndajnë rrugët pas shtatë vitesh bashkëpunim

Shtatë herë kampioni i Formula 1, Lewis Hamilton, ka njoftuar se nuk do të shoqërohet më nga trajnerja dhe fizioterapistja, Angela Cullen.

Shtatë herë kampioni i Formula 1, Lewis Hamilton, të premtën e 17 marsit ka njoftuar me anë të një postimi në Instagram se nuk do të shoqërohet më nga trajnerja dhe fizioterapistja pas një kohë të gjatë, Angela Cullen.

Cullen, i lindur në Zelandën e Re, ka punuar për kompaninë finlandeze të trajnimit personal dhe fitnesit Hintsa Performance që nga viti 2016, kur ajo filloi partneritetin e saj me Hamilton, i cili ka fituar gjashtë nga shtatë kampionatet e tij të shoferëve me Mercedes.

Nëpërmjet Instagramit, Hamilton njoftoi se nuk do të punonte më me Cullen, duke thënë: “Për shtatë vitet e fundit, Angela ka qenë pranë meje, duke më shtyrë të jem versioni më i mirë i vetes. Unë jam një atlet më i fortë dhe një person më i mirë. për shkak të saj.

“Kështu që sot shpresoj që ju do të bashkoheni me mua për t’i uruar asaj më të mirën ndërsa ajo ndërmerr hapat e saj të ardhshëm për të ndjekur ëndrrat e saj. Faleminderit për gjithçka Ang, mezi pres të shoh se çfarë rezervon e ardhmja për ty.”

Ndërsa Cullen në Instagramin e saj ka thënë se “7 vjet më parë në këtë ditë po qëndroja në kampin e F1 për herë të parë në GP Australian. Sot jam i emocionuar të ndaj se jam në aventurën time të radhës”.

“Jam shumë mirënjohës dhe i bekuar që kam pasur këtë udhëtim të jashtëzakonshëm në F1 dhe e di që historia ime do të vazhdojë. Falë ekipit të MB [Mercedes-Benz], i cili ka qenë familja ime për 7 vitet e fundit. Dhe @lewishamilton ti GOAT Ka qenë një nder dhe kënaqësi të qëndroj pranë jush, jam shumë krenare për ju dhe për gjithçka që keni arritur.

“Faleminderit që më mbështetët, besoni në mua dhe më treguat potencialin e pakufishëm që kemi të gjithë brenda nesh. Jam shumë i emocionuar të shikoj kapitullin tjetër për ju. Nuk ka asgjë që nuk mund të bëni. Mos ndaloni së besuari… Udhëtimi i jetës është një valë e madhe. Vazhdo të hipësh. Ëndërro madhështore. Ashtu si ëndrrat bëhen realitet. Përgjithmonë pranë teje. ENDE NE NGJITHEM.”

Hamilton përgatitet për të garuar në Arabinë Saudite, ku ai mori fitoren e tij të fundit në F1 në vitin 2021, pasi shtatë herë kampioni duket të kthehet në rrugët e fitoreve.

 

 

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika