Klinaku – Trendafilovës: Ti moti u dashtë me shku në pension

"Me kanë marë e mirë, ti moti u dashtë me shku në pension". Kështu i ka reaguar u.d...

Mbi 5 milionë euro investime në Gjinekologji, Kurti: Ngjasojnë me ato të perëndimit

5. 5 milionë euro janë investuar në Klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Prej...

Kurti pret në takim ministrin e Brendshëm izraelit

Ministri i Punëve të Brendshme i Izraelit, Moshe Arbel, po qëndron për vizitë në Kosovë. Paraditen e së...

“Mirëdita-Dobar dan” sërish “nxeh gjakrat” në Beograd

Festivali “Mirëdita-Dobar dan” ,daton  nga viti 2014. Ky festival, që ka për qëllim afrimin e njerëzve, krijuesve...

Kurti për heqjen e masave: Nuk spekuloj për spekulimet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk i ka komentuar deklaratat e zyrtarëve të Bashkimit Evropian, të cilët...

“Intervista pa leje”, Specialja i jep paralajmërimin e fundit Haradinajt

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Ekaterina Trendafilova, ka njoftuar se Nasim Haradinaj duhet...

UEFA nis procedura disiplinore pas veprimeve të tifozëve serbë në Euro 2024

Federata Evropiane e Futbollit (UEFA), njoftoi më 17 qershor për procedura disiplinore dhe hetim të mëtejmë për...

Liderët e BE-së ende pa marrëveshje për postet kryesore

Liderët e Bashkimit Evropian (BE) nuk u pajtuan për emërimin e drejtuesve të rinj të institucioneve evropiane,...

Vuçeviq pas takimit me Lajçak: Kurti s’mendon ta formojë Asociacionin

Kryeministri serb, Millosh Vuçeviq, pas takimit të mbrëmshëm me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë -...

Arrestohet një burrë në Pejë, iu gjet armë pa leje, shufër metalike, elektroshok dhe 120 copë fishekë

Në qytetin e Pejës është arrestuar një person për armëmbajtje pa leje. Gjatë kontrollit në veturën e tij,...

Kurti pret sot në takim ministrin e Punëve të Brendshme të Izraelit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot pret në takim ministrin e Punëve të Brendshme të Izraelit, Moshe...

Osmani në samitin për Ukrainën: Tregova historinë e popullit të Kosovës dhe angazhimin tonë për paqe

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë pjesë në Samitin e Paqes për Ukrainën, i cili u...