Me të rinjtë nga mërgata, Kurti: Qeveria synon të rrisë angazhimin e profesionistëve të mërgatës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim një grup studentësh dhe të rinjsh nga mërgata,...

Trajneri i Manchester United: Duhet të fitojmë çdo ndeshje

Pas humbjes së ndeshjes hapëse në Premier League kundër Brighton, trajneri i Manchester United, Erik ten Hag...

Begaj të hënën në Kosovë, vizita e parë jashtë Shqipërisë si president

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, të hënën e 15 gushtit do të vijë në Kosovë për vizitë...

Krasniqi fton institucionet e Kosovës që të anagzhohen për Rezolutën kundër raportit të Dick Marty-t

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi ka ftuar institucionet e Kosovës që të angazhohen...

Një i vdekur pasi erërat e forta shkaktuan shembjen e një skene festivali në Spanjë

Gjatë një festivali në Spanjë, erërat e forta goditën skenën me ç'rast një person humbi jetën dhe...

Ancelotti “i befasuar” nga mungesa e Kroos si kandidat për Topin e Artë

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka thënë të shtunën se ishte i befasuar që mesfushori gjerman...

Rama kërkon nga KiE ta rishikojë rezolutën mbështetëse

Shqipëria i ka kërkuar zyrtarisht Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës që ajo ta rishikojë Rezolutën 1782...

“Vargjet Satanike” shkak i sulmit ndaj Salman Rushdie

Autori Salman Rushdie është përballur me kërcënime për vdekje për më shumë se 30 vjet që nga...

Qeveria e Shqipërisë jep 68 milionë euro për energjinë

Qeveria e Republikës së Shqipërisë i ka dhënë 68 milionë euro shtesë Korporatës Energjetike Shqiptare. Këto para...