Serbia kërkon anulimin e festivalit, “Mirëdita, dobar dan” nuk dorëzohet

Kauzës së turmës, që për çdo vit nëpër rrugët e Beogradit proteston e thërret kore “Kosova është...

Instituti për Krime Lufte: Kemi material arkivor deri në 50 metra, janë mbledhur foto dhe video

Institutit për Krime Lufte, në bazë të Rregullores, misioni i saj dokumentimi dhe hulumtimi i krimeve të...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e...

Ngrihet aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të Suharekës, i shkaktuan dëm komunës rreth 7 mijë euro

Prokuroria Themelore në Prizren ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj dy personave të dyshuar B.B, dhe...

Këshilli i Prindërve kërkon që të premten të përfundojë viti shkollor, shkak temperaturat e larta

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka rekomanduar shkurtimin e orarit në institucione dhe shkolla të cilat nuk kanë...

Minatorët në grevë, prapë s’u ekzekutohen pagat

Minatorët e Trepçës, sërish kanë hyrë në grevë për arsye të ngjashme si herën e fundit –...

I dyshuari që shpërndante drogë në Prizren, vetaksidentohet duke ikur nga policia

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person i dyshuar, i cili teksa po shpërndante kokainë nuk...

“Junts” e çon javën e ardhshme për votim në Kongres nismën për njohjen e Kosovës si shtet të pavarur

Grupi Parlamentar “Junts” planifikon ta vendos në votim javën e ardhshme në seancën plenare të Kongresit, propozimin...

Lajçak takon ministrin e jashtëm të Serbisë, diskutojnë për dialogun

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë - Serbi, Miroslav Lajçak, gjatë vizitës së tij në Beograd,...

​Dita Botërore e Refugjatëve

Sot shënohet Dita Botërore e Refugjatëve. Dita Botërore e Refugjatëve synon të tërheqë vërejtjen për vuajtjet e dhjetëra...

Leci: Shqipëria nuk fitoi një pikë, por humbi dy

Liridon Leci në “Euro Dueli” në RTV Dukagjini ka komentuar lojën e Shqipërisë me Kroacinë. Ai ka thënë...

Lajçaku dhe Vuçiqi bien dakord për hapat e ardhshëm në dialog

I dërguar i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar një...