“The Times”: Trupat britanike në gatishmëri për të zbutur tensionet mes Kosovës dhe Serbisë

Ngjarja e 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit që po cilësohet si sulm terrorist jehoi edhe në...

Thirrja e ShBA-së ndaj Serbisë, Joseph kritikon Hillin dhe Ambasadën për mosreagim

Ish-zëvendësshefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Edward Joseph, së fundmi e ka kritikuar Ambasadën e Shteteve...

Zhvillimet në Kosovë, deputeti holandez: Koha për një përgjigje të fortë ndaj lëvizjeve të trupave të Serbisë

Reagime lidhur me zhvillimet e fundit në Kosovë kanë ardhur dhe nga deputeti holandez, Sjoerd Wiemer Sjoerdsma. Përmes...

Beogradi “nën shënjestrën e ShBA-së” për sulmin terrorist në Banjskë

Të dielën e 24 shtatorit në Banjskë të Zvecanit një grup terrorist i prirë nga kryekrimineli i...

Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se qëndrimi i shtetit gjerman për sa i...

Remi: KFOR-i bashkë me Policinë e Kosovës, dhe EULEX-in të inspektojë manastiret serbe në Kosovë

Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa-Remi, ka thënë se Kosova duhet të kërkoj nga NATO...

Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i “deklaron fajtorët viktima”

Pas përshkallëzimit të fundit të dhunës në veri të Kosovës, qeveria gjermane i ka bërë thirrje presidentit...

Prokuroria tregon se çfarë u konfiskua në disa prona të Radojçiqit

Prokuroria Speciale e Kosovës ka dhënë detaje për operacionin e Policisë së Kosovës në veri, ku pati...

Vuçiq: Radoiçiq ka dhënë dorëheqje nga posti i nënkryetarit të Listës Serbe

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një intervistë për televizionin kombëtar spanjoll, TV Espanyol, ka thënë se...