Seanca e radhës ndaj Krivaçës e Sejdiut do të mbahet më 11 qershor

Seanca e radhës ndaj Dardan Krivaçës dhe Arbër Sejdiut, të dënuar nga Themelorja për vrasjen e Marigona...

Gjykimi për Thaçin dhe të tjerët vazhdon më 27 maj

Gjykimi për rastin Thaçi dhe të tjerët do të rifillojë të hënën më 27 maj. Kështu ka bërë...

Serbia me letër propagandistike kundër avancimit të Kosovës në NATO

Kosova do të jetë pjesë e agjendës së Asamblesë Parlamentare të NATO-s në sesionin pranveror të kësaj...

Kusari – Lila: Kuvendi shpërndahet vetëm nëse ka vullnet të të gjitha grupeve parlamentare

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se ka folur pas dështimit...

Reuters: Putin kërkon një armëpushim në Ukrainë

Presidenti rus, Vladimir Putin, është i gatshëm të ndalojë luftën në Ukrainë me një armëpushim të negociuar...

(VIDEO) Arrestohen 4 kosovarë, po trafikonin armë zjarri nga Kosova në Tiranë

Policia e Tiranës ka goditur një grup kriminal që trafikoi armë zjarri nga Kosova për në Shqipëri,...

Një person raporton se është rrëmbyer në Prishtinë

Një person ka raportuar në Policinë e Kosovës se është rrëmbyer të enjten në Prishtinë. Siç njofton policia,...

Putin firmos dekretin që lejon sekuestrimin e pasurive amerikane nëse ShBA sekuestron pasuri ruse

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, firmosi një dekret në bazë të cilit Rusia mund të konfiskojë pasuritë...

Scholz bën thirrje për thellim të bashkëpunimit ushtarak në Evropë

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, ka thënë se Evropa duhet të ketë bashkëpunim më të ngushtë ushtarak, duke...

Serbia vajton pas miratimit të Rezolutës për Srebrenicën

Pas miratimit nga Asambleja e Përgjithshme e OKB-së së Rezolutës që shpall 11 korrikun Ditë Ndërkombëtare të...

Biden dhe Trump në garë për votat e grave

Votueset amerikane përbëjnë mbi gjysmën e elektoratit në Shtete të Bashkuara. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Scott...

Rezoluta për Srebrenicën para Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara nisi debatin për një propozim-rezolutë, që do ta shpallte 11...