Zulfaj për bllokimin e kosovarëve nga Serbia: Putini i vogël s’mund ta përballojë suksesin e Kosovës

Jeton Zulfaj, këshilltar për çështje evropiane dhe rajonale në Zyrën e Kryeministrit, ka thënë se në mesin...

Përfundon mbledhja e Këshillit të Etikës së UP-së, protestuesit e bllokojnë derën e Rektoratit

Protestuesit e kanë bllokuar derën e objektit të Rektortit të Universitetit të Prishtiëns, pasi Këshilli i Etikës...

Sadiku: Me kod penal qëllimi i dënimit nuk është vetëm të jepet por të vetdijësohen kryesit

Avokatja, Saranda Keqekolla Sadiku, e ftuar në emisionin “Rreth e Rrotull”, ka folur më shumë rreth dhunës...

Flet njëri nga shoferët e autobusëve të bllokuar në Serbi: Nëse pritja vazhdon do kemi probleme me ushqim

Në lidhje me gjendjen në kufirin Kroaci–Serbi dhe Serbi–Kroaci ka folur njëri nga shoferët e autobusëve të...

Von Cramon: Serbia t’i lirojë kosovarët e bllokuar, të ndalojë së turpëruari veten

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka reaguar pas bllokimit të autobusëve kosovarë nga Serbia...

Parandalohen katër raste të kontrabandës me mallra nga Serbia

Janë parandaluar katër raste të kontrabandimit të mallrave nga Serbia në Kosovë duke shfrytëzuar rrugët dytësore. Në rastin...

Rrusta nga PSD: Po mbretëron një gjuhë e dhunshme

Pas ngjarjes tronditëse në qytetin e Pejës, ku e vrarë mbeti Gjyljeta Ukella nga burri i saj,...

Profesoresha u del në mbështetje studentëve që po protestojnë kundër ngacmimeve seksuale në UP

Profesoresha e Fakultetit të Mjekësisë, njëherësh deputete e AAK-së, Albena Reshitaj i ka dal në mbështetje studentëve...

Konsultime në OKB lidhur me rezolutën për Srebrenicën

Konsultimet joformale për draft-rezolutën që shpall 11 korrikun si Ditën Ndërkombëtare të Kujtimit të Gjenocidit në Srebrenicë...

Kosova njofton QUINT-in për bllokimin e kosovarëve në kufijtë e Serbisë

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), ka njoftuar se qytetarët e Kosovës janë ndaluar edhe...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë takon Thaçin në Hagë: Mbështetja nuk do t’i mungojë në asnjë rast

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Igli Hasani ka vizituar ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi në Hagë. Përmes një...

Arrestohet i dyshuari i grupit “AlbKings” që shpërndante fotografitë intime në “Telegram”

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se pas publikimit të informatave në media për aktivitetet e grupit...