Publikohet Turbo Golf Racing më e reja në PlayStation

Turbo Golf Racing lansohet në PlayStation më 4 dhe 5 prill 2024. Turbo Golf Racing është një lojë...

Lojërat më të famshme në PS5

Nëse Sony ka menduar se trofetë e Rise of the Ronin do të sjellin kthime të mëdha...

Fishing RPG Moonglow Bay Docks muajin e ardhshëm më në fund në rrugën e tij drejt PS5, PS4

Zhvilluesi Bunnyhug ka konfirmuar se muajin e ardhshëm Fishing RPG Moonglow Bay më në fund do të...

Emërohen lojërat e Xbox që vijnë në Nintendo Switch dhe PS5

Katër lojëra që më parë ishin ekskluzive për Microsoft do të jenë së shpejti të disponueshme në...

Shefi i Helldivers 2 thotë “merre lojën më vonë nëse nuk ke para”

Johan Pilestedt, CEO i Arrowhead Studios, ka këshilluar fansat e lojës së tyre të suksesshme "Helldivers 2"...

Ndryshime te Reja në “Call of Duty: Warzone”

Ndryshimet e fundit në listën e “Call of Duty: Warzone” kanë çaktivizuar pjesën e diskutueshme “Maelstrom Dual...

Tinejxheri amerikan bëhet i pari që mposht videolojën “Tetris”

Një tinejxher nga Oklahoma besohet se është njeriu i parë që ka arritur ta përfundojë videolojën klasike...

Filmi The Legend of Zelda, adaptimet e kaluara e kanë gabuar personazhin e Link

The Legend of Zelda, e cila është prodhuar për herë të parë në 1986, është një nga...

Vala e lojërave të reja në PS5: Këta janë titujt që ju presin para 2024

Lojërat e reja të Play Station 5 vazhdojnë të rrëmbejnë vëmendjen e lojtarëve në vitin 2023, duke...

Në Simpoziumin Ndërkombëtar “Filozofema”, filozofët dhe teoretët Ismail Tasholli, Kresimir Purgar, Ridvan Emini dhe Matija Vigato diskutojnë për filozofinë, teknologjinë dhe artin

Në Simpoziumin Ndërkombëtar Ndër/Transdisiplinar “Filozofema” për Filozofinë, Artin dhe Teknologjinë i cili po mbahet në Prishtinë të...

Mortal Kombat 1: Versioni i Nintendo Switch do të rregullohet

Mortal Kombat 1 - loja e re në serinë e gjatë - doli në treg. Versioni i Nintendo...

Play Station 5 me ngjyra të ndryshme – sa do t’i kushtojë lojtarëve?

Lojtarët së shpejti do të jenë në gjendje të blejnë mbulesat anësore të PlayStation 5 dhe kontrollorët...