Si ta bëni baterinë e celularit tuaj të zgjasë më gjatë?

Këtu janë disa këshilla për të bërë që bateria e celularit tuaj të zgjasë më shumë. Shmangni temperaturat...

Si të bëni art dixhital

Arti dixhital po bëhet gjithnjë e më i popullarizuar në mesin e shumë artistëve. Me veçoritë që...

Si të mbrojmë sytë nga kompjuteri?

Ekspertët pajtohen se kalimi i kohës para kompjuterit mund të shkaktojë lodhje të syve. Ndërsa, tendosja e...

Si ta rregullojmë kamerën e përparme të iPhone-it kur nuk punon

Nëse kamera e përparme e iPhone tuaj nuk po punon, mos u shqetësoni. Këtu janë disa hapa...

Kur duhet ta ndërroni baterinë e iPhone-it tuaj?

A keni menduar ndonjëherë se kur duhet ta ndërroni baterinë e iPhone-it tuaj? Shpeshherë, njerëzit shprehen të mllefosur...

Si të bëni tekst diagonal në Word

Nëse dëshironi të bëni tekst diagonal në Microsoft Word, teksti duhet të qëndrojë në një kuti teksti...

Si t’i lidhni AirPods me çdo pajisje?

Apple AirPods janë kufjet më të njohura falë dizajnit të tyre elegant dhe cilësisë së qartë të...

Si ta bëni telefonin tuaj që të karikohet më shpejt?

Nëse jeni të interesuar për karikimin e shpejtë, këtu janë disa këshilla. Për një gjithmonë filloni duke u...

Si të bëni pamje nga ekrani në Windows 7, 8, 10 me mjetin Snipping

Të gjitha versionet e fundit të Windows, duke përfshirë 7, 8 dhe 10, përfshijnë Snipping Tool. Mund...

iOS 17: iPhone merr një përditësim të madh sot – ja çfarë duhet të dini

Përpara lansimit të iPhone 15, një përditësim i madh i softuerit do të arrijë në pajisjet ekzistuese...

Shtatë këshilla se si ta mbroni telefonin tuaj nga hakimi

Nëse telefoni juaj luan rol të rëndësishëm në profesionin e juaj, pasi mund të mbani informata të...

Si të dezinfektoni pajisjet tuaja?

Telefonat, tabletët dhe kompjuterët janë të gjitha sipërfaqe me prekje të lartë që mund të grumbullojnë papastërti,...