Kërcënohet kryetari i Prizrenit – Shaqir Totaj, ndalohen dy persona për 48 orë

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, mbrëmë është kërcënuar nga dy persona të dyshuar, të cilët me urdhër të prokurorit janë dërguar në mbajtje për 48 orë

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, të martën e 24 janarit është kërcënuar nga dy persona të dyshuar.

Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë së Prizrenit, Shaqir Bytyqi.

“Dje rreth orës 20:00, është raportuar se dy persona, një person përmes tjetrit ka dërguar mesazhe kërcënuese ndaj Shaqir Totajt”, ka thënë ai.

Sipas tij, rasti dyshohet se ka ndodhur për një pronë që e pengon rrugën në tranzit.

“Pronari i asaj shtëpie nuk ka qenë i kënaqur me çmimin që i ka ofruar Komuna” shtoi Bytyqi.

Ai ka thënë se dy personat janë arrestuar dhe janë intervistuar në prani të avokatit.

Të njëjtit me urdhër të prokurorit janë ndaluar në mbajtje për 48 orë.

Kjo nuk është hera e parë që Totaj ka pranuar mesazhe kërcënuese.

Më 25 qershor të vitit 2022, Totaj kishte raportuar rastin në polici se ka qenë i kanosur përmes telefonit nga një i dyshuari Z.B për tri ditë.

“Më datën 25.06.2022, viktima ka raportuar rastin në polici se ka qenë i kanosur përmes telefonit nga një i dyshuari Z.B për tri ditë. Pas pranimit të informatës viktima është intervistuar lidhur me këtë rast, është njoftuar prokurori kujdestar, i cili ka dhënë urdhër që të intervistohet i dyshuari në cilësinë e të dyshuarit”, kishte konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Barrikadat, KFOR-i paralajmëron ndërhyrje nëse ato nuk largohen

Efikasiteti i këtyre mjeteve të rënda të KFOR-it është testuar hiç më larg se dy ditë më parë. Ushtrimet e 19 dhjetorit i kanë mundësuar...

Të fundit nga rubrika