Klubi i Arsenalit të gatshëm për humbjen prej 47 milionë eurosh

Nicolas Pepe nuk i përmbush pritjet në "Emirates Stadium"

Nicolas Pepe

Klubi i futbollit Arsenal është gati që të marrë një humbje të madhe prej 47 milionë eurosh, pasi lojtarin Nicolas Pepe, me sa dihet janë duke e ofruar te rivalët e Premiere Ligës me West Ham, të cilët kanë shfaqur interes për të.

Në vitin 2019, Nicolas Pepe i është bashkuar klubit të Arsenalit për 72 milionë funte, pa marrë parasysh çmimin, ai ka punuar vazhdimisht gjatë këtyre tre viteve, ndërsa lojtari tani po ofrohet për skuadrat e tjera nga Arsenali për vetëm 25 milionë funte.

Klubi ka bërë të ditur se lojtari Nicolas Pepe nuk i ka përmbushur pritjet në Emirates Stadium, dhe kjo  është një ndër arsyet që ata po e ofrojnë lojtarin për klube të tjera.

“Topçinjtë janë të përgatitur të pranojnë 25 milionë paund nga klubet rivale për të shitur Pepe që do të përfaqësonte një humbje prej 42 milionë paund për lojtarin”, përcjell DailyExpress.

Nicolas Pepe

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika