Lajçak dhe Bislimi takohen për darkë pune

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, do ta zhvillojnë një takim pune

Besnik Bislimi dhe Miroslav Lajcak

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, pritet të takohen sonte.

Këtë e ka konfirmuar për Dukagjinin, këshilltari për media i zëvendëskryeministrit Bislimi, Klisman Kadiu, i cili bëri të ditur se do të takohen për një darkë pune.

Gjatë ditës, REL, ka raportuar se Lajçak, do të qëndroj në Kosovë për takim me kryeministrin Albin Kurti.

Ndërsa, Qeveria e Kosovës, kishte dalë me njoftim se nuk ka asnjë kërkesë për një takim nga Lajçaku për kryeministrin Kurti.

Lajçak, ka deklaruar se plani evropian për normalizimin e marrëdhënieve i ka 11 pikave, dhe se me gjithë inkorporimin e komenteve të Kosovës dhe Serbisë, filozofia e propozimit nuk ka ndryshuar dhe nuk do të ndryshojë.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Barrikadat, KFOR-i paralajmëron ndërhyrje nëse ato nuk largohen

Efikasiteti i këtyre mjeteve të rënda të KFOR-it është testuar hiç më larg se dy ditë më parë. Ushtrimet e 19 dhjetorit i kanë mundësuar...

Të fundit nga rubrika