Messi, fytyra e re e kartëmonedhave argjentinase

Pas fitores së kombëtares së Argjentinës në Katar, raportohet se ylli i kombëtares, Messi mund të jetë ftyra më e re e kartëmonedhave argjentinase

Aktualisht, Lionel Messi është njeriu më i dashur në Argjentinë, pasi ai udhëhoqi kombin e tij drejt lavdisë së Kupës së Botës për herë të parë pas 36 vjetësh.

Fitorja e Argjentinës është festuar jashtëzakonisht shumë që nga mposhtja e Francës në Doha të dielën, ku kombi është në një gjendje festimi që atëherë. Por duket se festimet nuk kanë të ndalur për Messin.

Gazeta “El Financiero” ka deklaruar se Banka Qendrore e Argjentinës po mendon që ish-ylli i Barcelonës të jetë ylli i ri i kartëmonedhave të vendit, raporton “Football Espana“.

Informacione të mëtejshme kanë dalë nga “El Cronista”, ku thonë se Messi do të përjetësohej në kartëmonedhën 1000 peso të vendit. Kjo për shkak se numri fillon me një “10”, që i referohet numrit ikonik të fanellës së Messit.

Së bashku me trofeun e Kupës së Botës, Messi mori edhe Topin e Artë si lojtari më i mirë i turneut dhe vlerësimet do të vazhdojnë, sipas raportimeve.

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika