Mot me vranësira e reshje shiu në Kosovë

Të hënën, moti do të jetë me vranësira e reshje shiu, temperaturat do të lëvizin nga 12 deri në 14 °C

Java e parë e majit në Kosovë, pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshëm, me mot kryesisht të vranët e reshje shiu dhe me diell.

Moti të hënën do të jetë me vranësira e reshje shiu. Temperaturat do të lëvizin nga 12 deri në 14 °C.

Ndërsa, dita e martë do të mbajë mot kryesisht me vranësira dhe reshje shiu, që shoqërohen edhe me bubullima. Temperaturat do të luhatën prej 10 deri në 13 °C.

Të mërkurën pritet të mbajë mot vranësira e diell, vende-vende mundësi për rrebeshe shiu me bubullima. Temperaturat do të sillen nga 10 deri në 18 °C.

Shija e redaktorit

Gjermania i dhuron automjete FSK-së

Republika Federale e Gjermanisë do të dhurojë automjete për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit...

Ipeshkvi Dodë Gjergji uron Myftiun Tërnava për Fitër Bajram

Bashkësinë Islame të Kosovës(BIK) e ka vizituar Dodë Gjergji nga Ipeshkvia e Kosovës. Me rastin e Fitër Bajramit, ai ka uruar Myftiun Naim Tërnava dhe...

(Video) “The Telegraph” tregon se si Policia e Kosovës mbron...

Përpara se policia kosovare të fillojë patrullimin e saj në kufirin me Serbinë, ata e ngarkojnë makinën me armatim, AK-47 janë të ngjitura në...

Të fundit nga rubrika