“M’u duk se djali u zgjua nga varri e ma uroi 8 marsin”, nëna e dëshmorit pas vizitës nga ushtarët e FSK-së

Me shumë emocione nënat e dëshmorëve të UÇK-së, i kanë pritur ushtarët e FSK-së, në nderim të tetë marsit.

Disa nga mesazhet e nënave, ishin “Mu duk se djali u zgjua nga varri e ma uroi 8 marsin”.

Ushtarët e FSK-së, vizituan 98 familje të dëshmorëve, në komunat e Ferizajt, Shtimes, Lipjanit, Hanit të Elezit.

“Nderi dhe respekti u takon nenave tona e në veçanti nenave të dëshmoreve, ndërsa lavdia u takon vetëm dëshmorëve të kombit”, ka thënë ajo.

May be an image of 2 people and indoor

May be an image of 4 people, people standing and military uniform

May be an image of 8 people, people standing and military uniform

Shija e redaktorit

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

Të fundit nga rubrika