Mushkolaj e kritikon ashpër pushtetin pasi u krenuan me numrin e aplikimeve për tekste shkollore

Imer Mushkolaj, analist

Analisti Imer Mushkolaj ka reaguar pasi disa zyrtarë të pushtetit kanë prezantuar shifra të reja në lidhje me subvencionimin me tekste shkollore.

Ai, përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka thënë se numri i aplikimeve për subvencionim me tekste shkollore po prezantohet si sukses nga pushteti, ndonëse nuk u kanë lënë zgjidhje tjetër prindërve përveç aplikimit për subvencionim.

“Numrin e aplikimeve për tekste shkollore, pushteti po e prezanton si sukses. A janë more normalë? Pse, çfarë zgjidhje tjetër iu kanë lënë prindërve, përveç aplikimit? Për besë marre me u krenu me këtë send”, ka shkruar Mushkolaj.

Mëngjesin e së hënës disa zyrtarë nga pushteti dolën me shifra të reja, ku thanë se në platformën e-Kosova janë pranuar 51.200 aplikime për subvencionim me tekste shkollore.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika