Nipi i Ilir Shaqirit: Atleu publikon këngën ‘Udhët e gjyshit’

Këngëtari i njohur shqiptar Ilir Shaqiri ka lansuar sot këngën e re së bashku me nipin e tij Alte Shaqiri

Këngëtari i njohur shqiptar Ilir Shaqiri ka lansuar sot këngën e re së bashku me nipin e tij Alte Shaqiri.

Në prag të 16 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, është publikuar këngën e re.

“Udhët e gjyshit”, quhet kënga ku është sjellë së bashku me videoklip, ku në të shihen Ilir Shaqiri së bashku me djalin e tij Korabin dhe nipin e tij Alten.

Për tekstin e kësaj kënge është përkujdesur Izet Rraci dhe Ilir Shaqiri.

Më poshtë mund ta dëgjoni këngën:

 

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika