Një serb dyshohet se kaloi ilegalisht kufirin, ndalohet nga policia në Leposaviq

Policia e Kosovës ka ndaluar në fshatin Bistricë të Leposaviqit një serb, i cili dyshohet se e ka kaluar ilegalisht kufirin

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në Bistricë të Leposaviqit ka ndaluar një serb, i cili dyshohet se e ka kaluar ilegalisht kufirin.

Siç bëhet e ditur në raportin 24-orësh, në veturën e tij janë gjetur të ngarkuara gjëra ushqimore, të cilat dyshohet se janë futur në territorin e Kosovës përmes rrugëve ilegale.

Rasti është inicuar si “Kalim ilegal i kufirit”.

“Njësia policore gjatë patrullimit ka ndaluar veturën që drejtohej nga i dyshuari serb në të cilën kishte të ngarkuara gjëra ushqimore dhe dyshohet të ketë hyrë në territorin e Republikës së Kosovës përmes rrugëve ilegale. Në konsultim me prokurorin është inicuar rasti i cili vazhdon në procedurë të rregullt”, thuhet në raport.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika