Përfundon lufta më e rëndë e boksit

Hafthor Bjornsson ka fituar luftën më të rëndë të boksit duke mundur rivalin e tij, Eddie Hall.

Ky rivalitet arriti fundin natën e 19 marsit në stadiumin e tenisit në “Dubai Duty Free Tennis”, megjithëse, supozohej që ky rivalitet të përfundonte vitin e kaluar. Hall dhe Bjornsson janë stërvitur afro dy vjet. Bjornsson ka luftuar tre herë gjatë asaj periudhe, ndërsa, përvoja e Hall është ndërprerë nga një dëmtim i bicepsit dhe një infeksioni në gjoks.

Megjithëse ishin 6 raunde gjithsej, lufta më e afërt me nokaut ishte në raundin e tretë.

Thor u shpall fitues me vendim unanim 57-54.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika