Rama pret në takim Borrellin: Mbledhja e parë jashtë Brukselit e Këshillit të Stabilizim-Asociimit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pritur në takim përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Evropian për Siguri e Politikë të Jashtme, Josep Borrell, në kuadër të Këshillit të Stabilizim-Asociimit në mes të BE-së dhe Shqipërisë.

Rama ka theksuar se kjo është mbledhja e parë jashtë Brukselit e Këshillit të Stabilizim-Asociimit.

Në këtë takim ishte i pranishëm edhe komisionari Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi.

May be an image of 4 people and people standing

“Tiranë – Një tjetër ngjarje e rëndësishme në marrëdhëniet e Shqipërisë me Bashkimin Europian, mbledhja e parë jashtë Brukselit e Këshillit të Stabilizim-Asociimit”, ka shkruar Rama në Facebook.

 

 

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika