Rashiq: Djali im i ndërpreru studimet për shkak të shantazhit, BIA serbe e ndalte nga 4 orë në kufi

Ministri për Komunitete dhe Kthim dhe Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq

Ministri për komunitete dhe kthim, Nenad Rashiq, ka bërë të ditur se prej kur është bërë ministër në Qeverinë e Kosovës, djali i tij është ndalur në kufi nga BIA serbe nga katër orë.

Ai në “Five” e ka akuzuar shtetin serb se për shkak të sjelljeve hakmarrëse të tyre, djali i tij është detyruar t’i ndalojë përkohësisht studimet.

Rashiq u shpreh se për katër orët që ndalet në hyrje-daljet e Serbisë, pjesëtarë të BIA-s ia marrin edhe telefonin dhe ai si baba nuk mund të ketë kurrfarë komunikimi me të.

Këto sjellje, ai i ka cilësuar si shantazh ndaj tij.

“Shantazhet e kanë kaluar një nivel tjetër, djali im ka studiuar në Nish, vitin e dytë të ekonomisë. Prej që jam bërë ministër, çdoherë që kalon atje, 4 orë e mbajnë BIA në kufi, kur shkon dhe kur kthehet. Normalisht, djali i ka ndërprerë për momentit, kur e ndalin ia marrin telefonit, 4 orë pritni dhe nuk dini çfarë po ndodh me djalin tuaj, nuk është lehtë. Ky është çmimi që duhet të paguhet kur merresh me këta njerëz”, ka thënë ai.

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika